Polskie Koło Stunterskie
Oficjalna strona PKS Studios

Modernizacja | Modernization - Dotacje dla PKS

Drool - 2008-04-27, 11:30
Temat postu: Dotacje dla PKS
Dotacje


PKS jest jednym z tych nielicznych for, na których nie ma reklam. Tak, zgadzam się, fajnie, jednak.. forum samo z siebie nie działa, a okrutny, kapitalistyczny i egoistyczny świat zmusza nas do opłacania serwera (jak i domeny), które trochę kosztują. Tak więc nawet my - administratorzy - ludzie starający się zupełnie nie dbać o pieniądze, musimy poruszyć na forum kwestię finansów.

Sporą część tego wszystkiego płacimy sami, ale jednak nie jesteśmy w stanie utrzymać samodzielnie całego forum. I tutaj nadchodzi rozwiązanie, sposób, za pomocą którego również i Wy - użytkownicy - możecie nam w tym pomóc. Dotacje.

Od razu na wstępie powiem, że pomimo tego, że robicie to zupełnie bezinteresownie i z dobrego serca, chcemy w jakiś sposób się za to odwdzięczyć. Co więc proponujemy w zamian za pomoc?


Nagrody:


1. Ranga 'Sponsor' + ciemnozielony nick
-1 miesiąc za każde wpłacone 5zł

2. Punkty na forum (200 punktów za każdą wpłaconą złotówkę)
-niebawem system punktów ulegnie całkowitej zmianie (oraz wyzerowaniu) i poza wymienianiem się nimi za usługi będzie można kupić coś 'bardziej namacalnego'

3. Usunięcie ostrzeżenia - równowartość 9zł
-nabroiłeś coś? Nie martw się, wspierając nas udowodnisz, że warto dać Ci drugą szansę. (zgadza się, działa to na tej samej zasadzie, jak średniowieczne odpusty.. ale my nie gwarantujemy życia wiecznego!)

4. Lista top wpłacających - zasady 'działania'.
-kwoty naliczane są od 01.08.2010
-miejsca 1-3 otrzymują na forum rangi VIP oraz adres e-mail: twój_nick@gtastunt.xaa.pl
-miejsca 4 i 5 otrzymują rangę sponsor niezależnie od tego, jak długo, wg. przelicznika, powinny ją mieć
-w razie spadku z danej lokaty osoba traci wszystkie wcześniej przysługujące przywileje - natychmiastowo zmienia się jej ranga, a konto e-mail zostaje dezaktywowane (osoba ma do 7 dni na skopiowanie/zarchiwizowanie wiadomości)



Jak nas wspomóc?


Istnieją dwie metody. Pierwsza, najlepsza, bo wszystkie Wasze pieniądze trafiają do nas, to przelew. Aby jednak ułatwić życie forumowiczom wprowadziliśmy również płatność SMS'em. Tutaj jednak mała część trafia do pośredników (szczegóły poniżej), więc jeśli tylko możecie - polecamy przelew. A teraz konkrety:


1. Przelew
Nic prostszego - wysyłasz Prywatną Wiadomość do mnie , otrzymujesz numer konta, wpłacasz pieniądze.. i kiedy tylko dotrą - daje Ci o tym znać - wręczając obiecane nagrody oraz umieszczając na poniższej liście wpłacających.

2. Płatność SMS'em
No dobra, to jest jeszcze prostsze. Ale nie wszystko, co wyślesz, trafia do nas, więc traktuj tą metodę jako ostateczność! Tak czy inaczej - łapiesz za telefon, wysyłasz SMS pod dany numer, a w zamian otrzymujesz kod zwrotny. Ten natomiast wysyłasz dalej.. czyli poprzez Prywatną Wiadomość do Skamera. Tak jak poprzednio - kiedy dostanie pieniądze, Ty dostaniesz od niego obiecany zestaw upominkowy oraz umieścimy Cię na liście najbardziej przez nas lubianych userów na forum.

Numery telefonów:
(kwota pogrubiona to ta którą zostanie realnie nam przekazana)

SMS o treści AP.PTM5 na numer 75068 . Koszt SMS-a to 5 zł netto ( 6.10 brutto).

SMS o treści AP.PTM9 na numer 79068 . Koszt SMS-a to 9 zł netto ( 10.98 brutto).

SMS o treści AP.PTM25 na numer 92568 . Koszt SMS-a to 25 zł netto ( 30.50 brutto).



Osoby wpłacające zobowiązane są napisać w temacie jaką kwotę wpłaciły, jaką metodą, oraz kogo o tym poinformowały, np: Wpłaciłem 9zł SMS'em, PW do Skamera, czy Wpłaciłem 5zł przelewem, PW do Droola.


Top wpłacających:



1. Charnel - 50zł
2. krs - 25zł
3. Raziel - 14zł

4. Criben - 9zł
5. Adik16 - 9zł
6. WOS - 5zł
7. VIPstear - 5zł
8. Mariusz - 5zł





Z góry dziękujemy wszystkim za pomoc.

Drool - 2010-08-02, 23:07

//UPDATE, do tego otwieram temat.

Mile widziane komentarze, propozycje, sugestie.

Criben - 2010-08-04, 08:29

Jak wpłaciłem 10zł Mexiemu to przepadło ?
Adik16 - 2010-08-04, 08:47

No ja też Mexiemu wpłaciłem, jak jeszcze forum nie stało.
MexikanoS - 2010-08-04, 10:06

To co wysłaliście, zostało przeznaczone właśnie na ten adres, ale niestety że znalazła się zachłanna administracja musiałem oddać forum, i teraz zarządza nim Drool (przynajmniej jeden rozumny i oddany swojej robocie).
Mariusz - 2010-08-04, 10:26

Stfu plz. Pieniądze nie przepadły, naturalnie zostały przeznaczone na rozwój i zakup serwera, a osobom które nie są w temacie proponuję się nie wypowiadać.
MexikanoS - 2010-08-04, 10:37

Ale niech poznają całą historie. Ty zamykając wszystko i nie biorąc się za nic powinieneś siedzieć cicho i nie udzielać się w tematach.

Jesteśmy zdania, że powinieneś się leczyć. Znajdź sobie inne forum do trollingu.

Chyba Ty jesteś takiego zdania, Mariuszku.

Jednak nie, gimbusie.

Jozio - 2010-08-04, 12:36

tak otóż :

Cytat:
3. Usunięcie ostrzeżenia - równowartość 10zł
-nabroiłeś coś? Nie martw się, wspierając nas udowodnisz, że warto dać Ci drugą szansę. (zgadza się, działa to na tej samej zasadzie, jak średniowieczne odpusty.. ale my nie gwarantujemy życia wiecznego!)


jest jak w XVI w zapłacisz zostaniesz rozgrzeszony, czyli jeżeli kogoś nie stać a dostał od jakiegoś modda który był trollem ( w moim przypadku wyszło na rolka któremu oceniłem prace na 2/10 i dał mi warny za nic ) to ma cierpieć jak za czasów komuny bądź przed czasami luteranizmu.

Dajcie warny za 5 zł to może ludzie się skuszą bo inaczej może być tak jak w moim przypadku odejście z forum i przeniesienie się ( do póki ktoś nie zdejmie warna ) na główne forum stuntingu. Mógłbym opłacić serwer, ale w tamtym przypadku dostałem za nic warna i dla tego nie rzuciłem ani 1 zł i jak na razie tak zostanie do póki nie będzie potrzeby ;) .

Taka jest moja teoria ;)

Drool - 2010-08-04, 12:59

Według mnie opłata jest adekwatna (warto byłoby jedynie zmienić ją do 9zł, aby osoby płacące SMSem mogły również dostać 'rozgrzeszenie' - co niniejszym czynię!), Ty jednak podjąłeś zupełnie inny temat.

Słuszność wstawiania niektórych ostrzeżeń i różne humory administracji (wiadomo - ostrzeżenie ostrzeżeniu nierówne, a ina szczęście ostatnio zdarzają się rzadziej - nietrudno domyślić się dlaczego). A to już jest inny, odmienny problem... i za niego niestety odpowiedzialna jest administracja, która powinna starannie dobierać ekipę, jak i potem ją sumiennie kontrolować. Nie chcę nikogo ani oskarżać, ani obwiniać, ale mogę powiedzieć tylko tyle - że póki tu jestem aktywny (a jak widać.. jestem xO), to będę miał okazję dopilnować tego osobiście..

Ale to nie jest topic na takie dyskusje. Jeśli chcesz ten temat podrążyć dalej - nie powstrzymuję Ciebie, możemy o tym porozmawiać w większym gronie, w przeznaczonym do tego miejscu.

Yama - 2010-08-04, 14:56

MexikanoS napisał/a:
Ale niech poznają całą historie. Ty zamykając wszystko i nie biorąc się za nic powinieneś siedzieć cicho i nie udzielać się w tematach.


Niewiarygodne! To dokładnie tak samo, jak ty!

Jozio napisał/a:
jest jak w XVI w zapłacisz zostaniesz rozgrzeszony, czyli jeżeli kogoś nie stać a dostał od jakiegoś modda który był trollem ( w moim przypadku wyszło na rolka któremu oceniłem prace na 2/10 i dał mi warny za nic ) to ma cierpieć jak za czasów komuny bądź przed czasami luteranizmu.


Po pierwsze, poczytaj wpierw trochę, zainteresuj się nieco historią, a dopiero potem bierz się za pisanie o tego typu rzeczach, ponieważ na razie pieprzysz niesamowite bzdury.
Po drugie, zapewniam, Rolek nigdy nie dawał ostrzeżeń za nic, a jeśli już zaszła taka sytuacja, zwykłe pytanie o powód załatwiało całą sprawę. Więc albo zasłużyłeś na karę, albo w żaden sposób nie zareagowałeś i sam jesteś sobie teraz winien.

Jozio napisał/a:
Dajcie warny za 5 zł to może ludzie się skuszą bo inaczej może być tak jak w moim przypadku odejście z forum i przeniesienie się ( do póki ktoś nie zdejmie warna ) na główne forum stuntingu. Mógłbym opłacić serwer, ale w tamtym przypadku dostałem za nic warna i dla tego nie rzuciłem ani 1 zł i jak na razie tak zostanie do póki nie będzie potrzeby ;) .

Taka jest moja teoria ;)


Warn ma być karą, którą trzeba odpracować. Możliwości są dwie - czekasz wyznaczony czas (niedługo się to sprecyzuje) lub wysyłasz pieniądze. Wysokość zapłaty nie może być zbyt niska, ponieważ to mijałoby się z celem. Użytkownik musi poczuć, że nie opłaca mu się więcej łamać regulaminu.


Reasumując, jeśli ktoś zostanie niesłusznie ukarany, może się w każdej chwili odwołać od warna (i jeżeli będzie mieć rację, ostrzeżenie zostanie cofnięte). Natomiast gdy jakaś osoba tego nie zrobi/zasłuży sobie na ostrzeżenie, będzie musiała czekać lub płacić i to nie jakieś jednocyfrowe, śmieszne sumki. Kara to kara.

Jozio - 2010-08-04, 23:31

Yama napisał/a:

Jozio napisał/a:
jest jak w XVI w zapłacisz zostaniesz rozgrzeszony, czyli jeżeli kogoś nie stać a dostał od jakiegoś modda który był trollem ( w moim przypadku wyszło na rolka któremu oceniłem prace na 2/10 i dał mi warny za nic ) to ma cierpieć jak za czasów komuny bądź przed czasami luteranizmu.


Po pierwsze, poczytaj wpierw trochę, zainteresuj się nieco historią, a dopiero potem bierz się za pisanie o tego typu rzeczach, ponieważ na razie pieprzysz niesamowite bzdury.
Po drugie, zapewniam, Rolek nigdy nie dawał ostrzeżeń za nic, a jeśli już zaszła taka sytuacja, zwykłe pytanie o powód załatwiało całą sprawę. Więc albo zasłużyłeś na karę, albo w żaden sposób nie zareagowałeś i sam jesteś sobie teraz winien.



No to słabo go znasz, jak dla mnie był wielkim wzruszającym się chłopcem, który myślał że jest fotografem. Bynajmniej to mogłem odebrać po jego odpowiedziach na moje ocenianie jego fotek na DA.

Yama - 2010-08-05, 10:39

Jozio napisał/a:
No to słabo go znasz, jak dla mnie był wielkim wzruszającym się chłopcem, który myślał że jest fotografem. Bynajmniej to mogłem odebrać po jego odpowiedziach na moje ocenianie jego fotek na DA.


Znam go z pewnością lepiej niż ty, chociaż jest to i tak znikoma wiedza, bo jak można cokolwiek powiedzieć o kimś, z kim jedynie się czasem pisało? W każdym razie, Rolka "spotkałem" po raz pierwszy bodajże w roku 2006, a później nawet często rozmawialiśmy na GG. Nadal uważasz, że aż tak słabo go znam?
Mogę się w dodatku założyć, że choćby robił fotografie na poziomie Ansela Adamsa, ty i tak nazywałbyś go "chłopcem, który myśli, że jest fotografem" (z drugiej strony, jesteś "grafikiem" - to sporo tłumaczy). Brak nawet krzty obiektywizmu w twoich wypowiedziach dotyczących jakiejś osoby, zamyka w pewien sposób wszelką dyskusję.

Jak chcesz kontynuować, zmień miejsce, bo znudziło mi się zapychanie tego tematu nieistotnymi rzeczami.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group