Polskie Koło Stunterskie
Oficjalna strona PKS Studios

Stunt Movies - PKS High Five

Gesior7 - 2011-11-09, 23:53
Temat postu: PKS High Five


Witam!
Chciałbym Wam dzisiaj zaprezentować film pod tytułem "PKS High Five".
"PKS high Five" był stworzony z myślą o piątych urodzinach forum. Pierwszy kwietnia 2011 miną wiele miesięcy temu. Wydanie filmu mocno się opóźniło, ale mimo to, chyba wszyscy cierpliwie czekali, aby go obejrzeć.
Zanim film wejdzie na Wasze ekrany mam jeszcze parę słów na temat. Chciałbym Was serdecznie przeprosić za tak długi montaż. Jednocześnie dziękuję wszystkim obecnym i nie obecnym na filmie za udział, doping, oraz cierpliwe oczekiwanie.

Szczegóły

Czas trwania: 14min, 52s.
Rozdzielczość: 640x360, 320x180 (low-res).
Rozmiar: 322.64MB, 97.05MB (low-res).
Udział wzięło 21 stunterów:
3rnEy, Art, ALibi, Charnel, Criben, Daro, Deidara,
DreamY, Drool, Every, Gesior7, Grinder, Jozio, Matej,
Nyqual, Ozibe, Raziel, ScreaM, szybki, TheCrev, Ulltra.

Zapraszam do oglądania! = )

PKS High Five download

Wersja podstawowa (640x360, 322.64MB)
• Speedyshare mirror
• Multiupload mirror

Wersja low-res (320x180, 97.05MB)
• Multiupload mirror

Wersja strumieniowa
• Dailymotion mirror
• Youtube mirror (przesłane przez Deidarę)

Film można bezpośrednio pobrać z downloadu PKS.
http://tv.isg.si/site/filebrowser/PKS_Studios

Jozio - 2011-11-10, 13:09

Gdzie nie gdzie brakowało mi tej dynamiki w filmie :) Fakt kamery dla mnie są perfekcyjne, świetnie się nimi zająłeś :D ! Intro trochę ma słabą jakość ale fajne jest :) Ogółem pozytywnie w filmie zaskoczył mnie ScreaM fajne stunty :) a no i outro spoko z "pomysłem ^^ "

Ogółem pozytywnie ;)

edit:
a no i jeden minus czasami miałem wrażenie że cc jest za jasny ale to tylko czasami :)

Deidara - 2011-11-10, 14:53

recenzja ode mnie juz byla, ale jeszcze na forum nie pisalem. Swietny film, genialne ujecia stuntow i oczywiscie ladny przejzysty montaz! stunty tez na dobrym poziomie, ogolnie bardzo mi sie podobal i warto bylo czekac. Najlepsza polska produkcja ostatnich miesiecy.
Cichy - 2011-11-10, 15:14

Wedle mnie najlepsze skoki oddał Matej. Były najbardziej kreatywne. Ładny montaż i muzyka. Najs.
Mariusz - 2011-11-10, 15:57

Gesiorowi powinni stawić pomnik za zrobienie tego filmu. Projekt dawno zaczęty, a mimo wszystko ukończony. Naprawdę świetne poruszanie się kamerą podczas stuntów, robisz to płynnie, nawet w GTA IV. Edit niby zwykły, ale do muzyki pasuje idealnie. Stunty to w sumie takie symboliczne moim zdaniem. Filmu całego nie obejrzałem, ale zaraz dokończę. Wyłączyłem na około ósmej minucie, a pewnie najlepsze jest zostawione na sam koniec.
Track3r - 2011-11-10, 15:57

Specjalnie wszedłem na PKS nie po to by napisać coś głupiego, tylko po to by napisać mały komentarz do tego filmu, według mnie jest to jeden z najlepszych projektów PKS Studios, bez kitu - Gdy to oglądam to przypominają mi się starsze czasy stuntingu, gdy było się szarym graczem, który wyszukiwał Stuntfilmów tylko po to by podziwiać pewne osoby. Jasiek bardzo fajnie obrobiłeś ten film, wiele ciekawych efektów, dobra muzyka - nawet bardzo, to że dałeś Soundtrack z THPS2, przypomniał mi się twój film z Fire Dragonem, który mi się bardzo podobał i podoba do dzisiaj. Wiele dobrych spotów, w stuntach oczywiście zdominował Matej, Daro, Ulltra i Scream. Nie będę wypisywał żadnych głupich ocen w postaci liczby, po prostu Gratulacje - nie wiedziałem że jeszcze takie projekty mogą powstać, bardzo dobrze naszemu studiu wracają siły!
Matej_pl - 2011-11-10, 16:00

Cichy Thanks :)

Co do filmu to wyszło zgrabnie chociaż muzyka była taka sobie ,wyglądało to tak jakbyś w ogóle zapomniał o dynamice :/

Ogólna ocena to 8/10

Erney - 2011-11-10, 16:04

Świetny film, najbardziej przypadło mi do gustu intro i muzyka na samym końcu. Co do stuntów, to jednak bardziej spodobały mi się te z San Andreas. Generalnie zlamiłem kilka stuntów ^^ . Ogólnie film bardzo oryginalny i fajny ;)
szybki - 2011-11-10, 16:13

stunty byly robione na roznych poziomach i mialy roznorodne style. po mojemu wyszedl kolejny swietny stunt vid PKS'u. szczere podziekowania dla Gesiora za wydanie tego filmu :) . mysle ze nie jeden z was czeka na zorganizowanie podobnego projeku ; d
Gesior7 - 2011-11-10, 18:26

Drogi Mariuszu! Niestety stunt z GTA IV nie był nagrywany przeze mnie. Miałem pomoc, za co jestem wdzięczny. Stunt z GTA IV robił szybki, i jeżeli mnie pamięć nie myli, to on nagrywał ten stunt.

Miło czytać tyle pozytywnych komentarzy. Cieszę się, że udało się nam z tym filmem. Przed nami kolejne produkcje, może już troszkę mniejsze, żeby poszło szybciej, sprawniej, i nie kazać wszystkim czekać tak długo, jak na ten film.

Dzięki za współpracę! = )

ScreaM2 - 2011-11-10, 19:25

Świetny film. Wszystko zapięte na ostatni guzik. Podobała mi się muzyka, montaż do niej pasował. Intro było bardzo interesujące. Nie podobały mi się tylko klipy z nieudanymi stuntami. Niektóre osoby mogły się bardziej postarać. Co tu więcej powiedzieć? Ogólnie nie wyszło źle, ale mogłoby być lepiej.
Mariusz - 2011-11-10, 21:32

Gesior7 napisał/a:
Drogi Mariuszu! Niestety stunt z GTA IV nie był nagrywany przeze mnie. Miałem pomoc, za co jestem wdzięczny. Stunt z GTA IV robił szybki, i jeżeli mnie pamięć nie myli, to on nagrywał ten stunt.

Miło czytać tyle pozytywnych komentarzy. Cieszę się, że udało się nam z tym filmem. Przed nami kolejne produkcje, może już troszkę mniejsze, żeby poszło szybciej, sprawniej, i nie kazać wszystkim czekać tak długo, jak na ten film.

Dzięki za współpracę! = )


W sumie to się trochę domyśliłem bo inaczej to trochę wyglądało, ale i tak spoko. Szkoda, że stunting w czwórce aż tak dobrze u nas w Polsce się nie przyjął.

Art - 2011-11-10, 22:35

jestem na 1 miejscu w special thanksach o_o


fajny film, fajny podkład muzyczny, bardzo ładne skoki i ślizgi, oczekiwałem czegoś lepszego, 8/10

Gesior7 - 2011-11-10, 23:52

Skoro wszystko jest takie fajne, to czego, lepszego mógłbyś oczekiwać? Oczekuję rzetelnej krytyki.
szybki - 2011-11-11, 08:01

bo oni niesmiali sa w stosunku do ciebie G7
Deidara - 2011-11-11, 12:19

szybki napisał/a:
bo oni niesmiali sa w stosunku do ciebie G7


lul

ScreaM2 - 2011-11-11, 19:21

Gesior7 napisał/a:
Skoro wszystko jest takie fajne, to czego, lepszego mógłbyś oczekiwać? Oczekuję rzetelnej krytyki.


Stunty były na nie dość wysokim poziomie.

Skamer - 2011-11-11, 21:27

Ten film jest zaskakujący.

Z jednej strony były momenty w których pomyślałem "Co to w ogóle ma być ?" a z drugiej odczucie po obejrzeniu całości całkiem przyjemne.
Możliwe, że kunszt G7 w tworzeniu stuntfilmowych produkcji przysłonił wszystkie słabe strony tego filmu a konkretnie mówiąc bardzo słabe i bez pomysłu stunty niektórych uczestników.
Jest mi troszeczkę smutno z tego powodu, sądziłem, że stunting w SA czy VC rozwinie się w tę stronę zwaną kreatywnością. Skończyła się era heightów, wiele spotów jest już zdonowanych, dlatego trzeba coraz więcej kombinować aby zaskoczyć odbiorcę. Zamiast kombinować wielu nadal idzie na łatwiznę, tego bardzo nie lubię oglądać w stuntfilmach.

Pozrzędziłem troszeczkę ale to na starość cecha przewodnia. Mogę jednak powiedzieć, że nie wszystkie stunty były złe. Oczywiście wiele rodzyneczek wybiło się na tle innych, to i fajne small landy , czasem ładne grindy, mogłem też pooglądać i szczyptę kreatywności w wykonaniu G7.

Muzyka mnie dosyć zaskoczyła z początku, jednak z czasem zdążyłem się przyzwyczaić i nie wyszła na tle obrazu tak źle jak przypuszczałem od pierwszych sekund oglądania.
Montaż tej produkcji jest jak zwykle perfekcyjny, ciężko mi coś wytknąć nawet jakbym szukał na siłę :) .

Troszkę żałuje, że przespałem ten projekt, powinienem się z Nim znaleźć (jeszcze wtedy stuntowałem).

No cóż... To planowany już jest stuntfilm na 6ste urodziny PKSu :D ?

Diggy - 2011-11-11, 22:13

Skamer napisał/a:

No cóż... To planowany już jest stuntfilm na 6ste urodziny PKSu :D ?


Dobry tekst walnąłeś :D Już lepiej teraz zacząć zbierać repy na 6ste urodziny to G7 może zdąży w czasie zmoncić collab :D

Deidara - 2011-11-11, 22:38

Youtube:

YT

Gesior7 - 2011-11-11, 23:14

Skamer, co do filmu na szóste urodziny PKS, pomyślałem dokładnie to samo. ; ) Można by już zacząć projekt filmu na tę okazję. Z drugiej strony pomyślałem o zrobieniu jakiejś mniejszej produkcji na dosłownie kilka uczestników. Większe projekty, takie jak "PKS High Five" to dużo pracy ze strony całej grupy zaangażowanych ludzi. Mam już w tym odrobinę doświadczenia, ale montaż filmu nie szedł mi najlepiej, co widać po ogromnym opóźnieniu. Chciałbym przed tym wykonać jeszcze jeden lub dwa krótkie filmy ze stuntami, coś typu "Stunt or Die" lub "Roof Attack". Napewno wielu z was kojarzy te filmy. Chodzi mi o taki nieduży film, żeby się trochę odświeżyć, doszlifować montaż, nabyć pomysłów.

Wracając do "PKS High Five": Dostałem tricki, które są na różnym poziomie trudności. To, że taki, a taki trick jest znany, nie znaczy, że jest zły. Są tricki łatwiejsze i też trudniejsze technicznie, jest parę znanych tricków, które były na innych filmach, lub wykonane przez kogoś innego. Podam przykład: Popatrz na trick Grindera taksówką Cabbie. Robiłem kilka tricków tym pojazdem, ale nigdy nie zrobiłbym czegoś podobnego. Ten trick podoba mi się, bo wygląda zabawnie, no i dla tego, że jest zaawansowany technicznie, muszę przyznać. Spójrz na inny trick. Teraz trick How High, hydrą. Jest dla mnie całkiem prosty w grze. Mógłbym robić takie tricki dziesiątki razy. I to również mi się podoba. Między innymi dlatego, że znam ten trick i potrafię zrobić podobny, ale też dla tego, że jest fajnie wykonany, no i dostałem ten trick od kolegi, który bardzo chciał wystąpić w filmie.
Można narzekać, że tricki są nudne, nie fajne, lub powiedzieć, że źle wykonane. Ale narzekać na to, że nie jest tak, jak się oczekiwało, to coś chyba poszło nie tak, bo robiłem to po innej myśli.
Skamer, gdyby w filmie były same tricki, których byś oczekiwał, nie było by tego miłego zaskoczenia. ; )

Skamer - 2011-11-12, 11:40

Może nie do końca mnie zrozumiałeś G7. Ja oczekuje tego od stuntów aby mnie pozytywnie zaskoczyły wykonaniem, pomysłem, odmiennością i nie ukrywam, że w niektórych momentach byłem zaskoczony ale negatywnie. Zdaje sobie sprawę i to zauważyłem, że niektóre osoby bardzo chciały znaleźć się w tym projekcie i dałeś im szanse. Nie powiem żeby to było złe, gdyż np. nie wiem kiedy ostatni raz widziałem How Higha w jakimkolwiek stuntfilmie.

Ja jestem perfekcjonistą jako stunter i jako widz, to i świetny montaż nie mogę przyrównać do poziomu niektórych ewolucji =] . Stąd też nie mogę powiedzieć, że film mi się w pełni podobał (co jak na ironię i tak nie jest Twoją winą).

Co do ostatniego zdania to właśnie jest inaczej :) . Oczekiwałem, że stunty po tak długim czasie w tym filmie nie będą pierwszej jakości i sprawdziło się to w ok 80%. Stąd ten pozostały procent jest miłym zaskoczeniem, i takich miłych zaskoczeń chciałbym jak najwięcej podczas oglądania każdej kolejnej produkcji.

Podsumowując :)
Im bardziej jestem pozytywnie zaskoczony tym bardziej film mi się podoba ;) .

Matej_pl - 2011-11-12, 13:40

Wg. mnie wyszedł ładny i zgrabny film ,w ktorym każdy kto chciał mógł wziąć udział a potem cieszyc sie że jest w większej produkcji .Rozumiem Skamera ,wiadziałem ze wiele stuntow było do wykonania w minute albo mnie .Ja jednak starałem sie szukać czegos kreatywnego i mam nadzieje że moje stunty sie podobały. Pozdrawiam
ScreaM2 - 2011-11-12, 15:09

Deidara, popraw nazwę filmu z PKS High Hive, na PKS High Five. :wink:
Gesior7 - 2011-11-12, 17:29

Matej_pl napisał/a:
Ja jednak starałem sie szukać czegos kreatywnego i mam nadzieje że moje stunty sie podobały.

Nie tylko Ty, Matej się starałeś. Uwierz mi. Każdy, kto brał udział w tym filmie, postarał się. Dbaliście wszyscy o to, aby film wyszedł jak najlepiej, no i żeby w ogóle wyszedł. Nie wynoś się nad innych, bo to nie jest w porządku w tej sytuacji.

Charnel - 2011-11-12, 20:19

Ja nie stuntuje od ponad roku a stunty które wysłałem do tego filmu były trochę "wygrzebane" z pamięci komputera, mimo to fajnie że film powstał i mogłem w nim wziąć udział ponieważ jest to dobra zabawa nawet po tylu latach.

I wyszedł bardzo bardzo fajny, stunty ciekawe, niektóre to nawet zaskakiwały kreatywnością, muzyka dobrze dobrana, montaż przejrzysty i pasujący do całości. Nie jestem krytykiem więc nie rozpisuję się za mocno ale daje 8/10 za całość.

Matej_pl - 2011-11-12, 21:20

Skamer chodzi mi poprostu o to że pare osób poszło na łatwizne
fristajluch - 2011-11-12, 21:57

Hmm, pierwszy film w którym jestem zupełnie niezasłużenie w Special Thanksach (Tak, zauważyłem, że wszyscy tam są, ale jednak...). Cóż, trzeba się odwdzięczyć przynajmniej smarując konstruktywny komentarz na forum.

Intro z pomysłem, zaskryptowany high five w wykonaniu CJa i Tommego wyszedł bardzo dobrze. W temacie stuntingu od dłuższego czasu się nie obracam więc moje odczucia są raczej subiektywne, ale jestem mile zaskoczony trickami w filmie. W moim odczuciu były one kreatywne i oryginalne. Chciałbym tu wyróżnić Droola (2:10), Nyquala (4:34), Gesiora (5:55), Grindrera (6:30), Screama (6:42) i znów Gesiora (12:37). Specjalne wyróżnienia należą się 3rnEyowi (3:37) za zOLDzenie mojego grinda z BOPa (Nie sądziłem, że dożyję tej chwili :P ).

O muzyce słów kilka. Jak cały projekt, jest oryginalna - można by się spodziewać jakiegoś rockowego kawałka z darciem kotów w refrenie, ale nie. Pierwszy utwór - cóż, nie jestem fanem czarnego hip hopu, ale kawałek był naprawdę gruby (używając nomenklatury raperskiej). Później klimatyczny, chilloutowy numer, który również mi się podobał. Na koniec trochę starego, dobrego Bomfunka MC, który świetnie pasował do całości.

Na koniec trochę o montażu. To akurat najbardziej przewidywalny element całego stuntmovie, co nie znaczy, że najgorszy. Wszyscy przewidywali, że Gesior zrobi film w swoim stylu - nie przesadzonego,nie nasadzonego efektami, takiego, jaki być powinien. Całość spięta ładnie klamrą kompozycyjną.



Wielkie dzięki za ten projekt, G7. Do zobaczenia gdzieś w Białymstoku :) .

Erney - 2011-11-12, 22:43

fristajluch napisał/a:
Specjalne wyróżnienia należą się 3rnEyowi (3:37) za zOLDzenie mojego grinda z BOPa (Nie sądziłem, że dożyję tej chwili :P ).


Haha :P . To był mój pierwszy stunt w Vice City, wtedy nie ogarnąłem, czy to stary czy nowy stunt, w każdym bądź razie słabo go wykonałem. Dla mnie jednak najważniejsze było wystąpienie w tak zacnym filmie ;)

Rahim - 2011-11-14, 16:28

to może ja się wypowiem teraz ;)
Tak jak Skamer już powiedział wcześniej były momenty, które stawiały w głowie pytanie: "Co to ma być?", ale dosłownie po chwili wszystko było rozwiewane. Film momentami zaskakiwał. Troszkę mała różnorodność stylów, momentami było dość monotonnie w stuntach, ale to i tak nie popsuło uroku tego filmu. Wywarł na mnie naprawdę dobre wrażenie, gratulacje Gesior ;)
PS: Dzięki za podziękowania na końcówce ;)

Pozdrawiam :)

Nyqual - 2011-11-14, 17:50

Taki film nie powinien byc oceniany pod względem stuntów. Film ten powinno się traktować czysto symbolicznie.
Gesior7 - 2011-11-14, 22:09

Symbolicznie? Czego to ma być symbol, Twoim zdaniem, Nyqual? Rozwiń myśl, dokończ.
Every - 2011-11-14, 22:50

Symbol Polskiego stuntingu?
Jozio - 2011-11-16, 14:26

Every napisał/a:
Symbol Polskiego stuntingu?

Osobiście dla mnie symbolem polskiego stuntingu są osoby :P np. Skamer czy Michu ;) bardzo dobrze z polskim stuntingiem także kojarzy mi się Mewka, czy Raziel :D i tu nie chodzi o skill ( mimo że wymienione osoby na prawdę mają bdb skilla w gta ) tylko o tworzenie wspomaganie i pokazywanie tego co w stuntingu i dobrej zabawie jest fajne :)

szybki - 2011-11-16, 17:38

albo Jozio
Jozio - 2011-11-16, 18:00

Niee ja raczej nie należę do ludzi którzy w znacznym stopniu tworzyli polski stunting ja już byłem dodatkiem :) Każdy z nas tworzy tą historie ( ba każdy z nas tworzy swoją historię ) :D , lecz Ci pierwsi są najważniejsi :p
Teraz to np Streem ( SA ) rozwija polski stunting czy Ozibe ( VC ), po przez prezentowanie się zagranicą w polskich barwach w lepszych klanach :D chyba że mi czegoś nie wiadomo :)

szybki - 2011-11-16, 18:10

a IV ?
Jozio - 2011-11-17, 12:33

niee IV i polski stunting ?? Jak powstaną klany dla IV to bd w tedy mozna cos mowic na razie IV nie jest tak "użyte" :P
Crack - 2011-11-17, 13:53

Streem rozwija polski stunting? LOL, widzisz jakiekolwiek jego działania na tej stronie, które miałyby na celu "rozwinięcie" stuntingu? Myślę, że nie. Reprezentowanie Polski w zagranicznym crewie nie jest równe rozwojowi stuntingu w kraju.
btw, Streem to modder jak większość bydła.

ScreaM2 - 2011-11-17, 15:38

Crack ma rację. Są inne, lepsze osoby (polacy) od Streema, które jeszcze stuntują.
Charnel - 2011-11-17, 16:39

Crack napisał/a:
Streem rozwija polski stunting? LOL, widzisz jakiekolwiek jego działania na tej stronie, które miałyby na celu "rozwinięcie" stuntingu? Myślę, że nie. Reprezentowanie Polski w zagranicznym crewie nie jest równe rozwojowi stuntingu w kraju.
btw, Streem to modder jak większość bydła.


Jeżeli gimbus ma reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej to to chyba podziękuje. xD

Skamer - 2011-11-17, 18:10

Wyczuwam offtopic ;) zagalopowaliście się.
Przydałby się temat na forum "co z przyszłością polskiego stuntingu ?" :D
( nie w moim interesie byłoby go założyć, jeżeli faktycznie chcecie o tym porozmawiać).

Jak widać propozycja spełniona

http://www.gtastunt.xaa.p...p?p=65621#65621

Tam możecie przedyskutować, a tutaj poproszę już tylko o rzetelną krytykę dot. stunfilmu PKS High Five ! :)

Crack - 2011-11-17, 21:53

Charnel, no co zrobisz. Ja tam nie znam teraźniejszej sytuacji w tym całym syfie i jakoś nie chcę jej poznawać. : )

A on pewnie trolluje tylko na forum PKS, bo na GTAS nie chce sobie zbrudzić imienia. xD

#edit
Dobra, koniec kropka, już tutaj nie wypowiadam się na ten temat.
Przepraszam za odskocznię od topicu.

szybki - 2011-11-17, 22:26

jestem za, Streem to jakis blad w stuncie po mojemu ;e
Kukiel - 2011-11-22, 22:10

Jak napisałem na youtube, bardzo fajny film. Świetny montaż gęsior ;) Fajny motyw z tą piątką. Przespoko soundtrack. Trochę naprawdę dobrych stuntów. Ale przedewszystkim świetna atmosfera.
Gesior7 - 2011-11-22, 22:22

Dzięki! = )

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group