Polskie Koło Stunterskie
Oficjalna strona PKS Studios

Ogólnie o GTA | Generally about GTA - GTA IV - porażka stuntera

ciasteczkowy potwór - 2007-06-01, 16:30
Temat postu: GTA IV - porażka stuntera
Witam!

Postanowiłem napisać tego posta ponieważ tyle się słyszy od stunterów, że czekają na "czwórkę" żeby porobić triki.... bullshit, jakie triki wg. mnie następna część GTA będzie dla nas (stunterów) porażką...
Dowody ?! - proszę bardzo

Dowód 1. - Miasto

"Jedyną lokacją dostępną w "czwórce" będzie stare-nowe Liberty City A.D 2007. Niektórzy uznają to za krok wstecz pod względem obszaru SA"

Właśnie... architektura... ogromne, nie do zdobycia wieżowce, zero wsi (na której były dosyć ciekawe triki.. no i oczywiście wiele mniejszy teren względem SA... jeżeli stuntowanie w IV wogule będzie możliwe (patrz:następne dowody)... miejscówki wyczerpią się bardzo szybko... ehh

Dowód 2. - ograniczenia

" (...) w trailerze nie widać żadnych samolotów. Nie będzie ich w grze(...)"

Czyli odpada masa trików.. samymi samolotami ale także z użyciem ich (vide: podstwienie samolotu żeby łatwiej wskoczyć na dach)... nie mówiąc już o (prawdopodobnie) braku ciekawych bugów.. ale o tym za chwile

Dowód 3. najważniejszy - fizyka

"Ogromny skok na przód został dokonany (ponoć) na polu systemu fizyki(...)"

Tak.. najcięższy dowód - fizyka... o ile fizyka w SA czy VC pozwalała na wysokie skoki przy wybiciu się choćby od krawężnika, o tyle w "czwórce" prawdopodobnie to będzie nie możliwe...

ehh.. wg. mnie jedyne triki które będziemy mieli okazje zobaczyć w filmach z Grand Theft Auto IV mogą być grindy czy stoppie... niestety czarno to widzę ...

(bazowałem na zapowiedzi GTA IV z CD-action - wszystkie cytaty pochodzą właśnie stamtąd)

Podsumowanie:

Możliwe, że nie mam racji i programiści pozwolą sobie na trochę swobody (fizyka), lub odnajdą się przydatne bugi, ale niestety przyszłość stunterów nie rysuje się w jasnych barwach... Spytacie poco taki posta.. a po to aby ostudzić trochę Wasze (nasze?) wyobrażenia o stuntach z IV...

Dzięki za uwagę ... :P

Drool - 2007-06-01, 16:41

Ja jeszcze słyszałem o tym, ze przy najmniejszym dotknięciu motorem krawężnika/murka wszystko dzieje się jak w rzeczywistości - a że bohaterem jest "zwykły śmiertelnik" robienie bumpów... przestanie być możliwe... :/
Shark - 2007-06-01, 16:43

ja już dawno się z tym pogodziłem. No i zamiast zakładać nowy temat mogłeś napisać w temacie o GTA IV.
Nic nowego nie odkryłeś marcio ;) chyba większość wie o tym wszystkim.

Bania - 2007-06-01, 16:48

Przypomina mi się coś ... sam napisałem coś podobnego. Było to już dawniej coś koło po powstaniu trailera nie byłeś pierwszy :P !

Cytat:
Wiele sie mowi o GTA IV ze bedzie mialo swietna fizyke grafike itd
Jak wiemy z doświadczenia w SA mielismy dziwna fizyke , taka której po prostu nie ma w rzeczywistości , i tricki robione w rzeczywistosci nie maja przelozenia na SA.
Osoby grajace w the Getaway moga sie sami przekonac ze świetna (prawie) fizyka na prawde poprawi popsuc ciekawa grę.
Myślę że ten post nie wniesie nic nowego aczkolwiek mozecie zapamietac moje slowa , jesli sie myle mozecie zapomniec o tym . Lecz Ty przecież wiesz , że to tylko mój eksperyment myślowy, że przecież GTA bedzie nas tak samo bawic .

PS. Zawsze pozostanie SA w które szarpie juz od 2004r i olanie tego całego postu .
Człowiek nie pozostaje nie omylny.
Poczekamy do premiery GTA IV


Trochę głupie i wiele błędów i powtórzeń ;)

Drool - 2007-06-01, 17:10

Co do Getaway - nie jestem pewien, czy jest na PC... - po prostu radzę sprawdzenie Test Drive: Unlimited - po odwiedzeniu wszystkich salonów dostępne są też motory. Zrobienie stoppie dłuższego niż 10m jest trudniejsze niż jakikolwiek stunt z chociażby AoA. Po prostu masakra...
Skamer - 2007-06-01, 17:14

Nic nowego Marcio :/ i faktycznie GTA 4 będzie dla stunterów bardzo małym polem do popisu.
Gesior7 - 2007-06-01, 17:35

007marcio, przecież Liberty City to jest najlepsze miejsce do stuntingu. Lepszego nie znajdziesz. :P
Kukiel - 2007-06-01, 17:53

Aha zapomniał dodać żę nie będzie rowerów :/ :572: Pozostaje drifting...
AdiX - 2007-06-01, 17:53

G7 ale fizyka ! Nic się nie zrobi z możliwością lotu 2 metry :(
Skamer - 2007-06-01, 17:54

Kukiel napisał/a:
Aha zapomniał dodać żę nie będzie rowerów :/ :572:


hmm czy to aby napewno opotwierdzone przez R* ??

Z resztą nawet jakby były to nie będzie takiego bany hopa xP

Kukiel - 2007-06-01, 17:55

Tak wogle to zawsze mówią o fizyce... Zobaczycie przyjdzie kremlin i coś wymyśli - zrobi jakąs metode, przyjdzie danny i zrobi jakiś program i bedzie git :)
Skamer - 2007-06-01, 17:57

Kukiel napisał/a:
Tak wogle to zawsze mówią o fizyce... Zobaczycie przyjdzie kremlin i coś wymyśli - zrobi jakąs metode, przyjdzie danny i zrobi jakiś program i bedzie git :)


Ale jeśli fizyka nie będzie dawała popisu do stuntowania i ktokolwiek stworzy program który będzie robił taką fizyke jak załużmy w SA.
To nie będzie to już ten sam urok stuntowania. :(

Drool - 2007-06-01, 18:02

Skamer napisał/a:
Kukiel napisał/a:
Tak wogle to zawsze mówią o fizyce... Zobaczycie przyjdzie kremlin i coś wymyśli - zrobi jakąs metode, przyjdzie danny i zrobi jakiś program i bedzie git :)


Ale jeśli fizyka nie będzie dawała popisu do stuntowania i ktokolwiek stworzy program który będzie robił taką fizyke jak załużmy w SA.
To nie będzie to już ten sam urok stuntowania. :(


To zapewne ktoś zrobi ogromny mod do SA podmieniający miasto na czwórkowe LC... :D

Skamer - 2007-06-01, 18:04

Drool napisał/a:

To zapewne ktoś zrobi ogromny mod do SA podmieniający miasto na czwórkowe LC... :D


Mało prawdopodobne :P
Barierami jest przede wszystkim inny silnki graficzny oraz Dx10

Raziel - 2007-06-01, 19:05

Ehhh... to karygodne...Ale moze będzie można chociaż w jakims stopniu będzie można stuntowac autem :P Ale co do samolotów: ONE są... W Traileże kiedys chyba widzialem samolot...
Gesior7 - 2007-06-01, 19:39

Ja myślę, że te nowości urozmaicą grę jak i wniosą nowe spojrzenie na stunting. BTW: w TD: U stuntuje się o niebo lepiej niż w GTA: SA chociażby. Nie grałem w to, ale widziałem film. :]
Drool - 2007-06-01, 19:50

Gesior7 napisał/a:
Ja myślę, że te nowości urozmaicą grę jak i wniosą nowe spojrzenie na stunting. BTW: w TD: U stuntuje się o niebo lepiej niż w GTA: SA chociażby. Nie grałem w to, ale widziałem film. :]


Spróbuj pograć - zupełnie inaczej.

A co do filmu - pokaż, bo nie uwierzę... xP

Zoolwiq - 2007-06-01, 20:50

Ej, no sorry, panowie... Na pewno będą rowery, motocykle i samoloty... Bo jak nie to to by była kompletna porażka Rockstar'a... GTA 3 z ładniejszą grafiką i nową fabułą... Tylko mniej pokazdów... To by było żałosne i kompletna porażka... To że w pierwszym trailerze ich niema to nie znaczy że w ogóle ich nie będzie...

PS. W każdym razie mam taką nadzieję.

Drool - 2007-06-01, 21:40

Zoolwiq napisał/a:
Ej, no sorry, panowie... Na pewno będą rowery, motocykle i samoloty... Bo jak nie to to by była kompletna porażka Rockstar'a... GTA 3 z ładniejszą grafiką i nową fabułą... Tylko mniej pokazdów... To by było żałosne i kompletna porażka... To że w pierwszym trailerze ich niema to nie znaczy że w ogóle ich nie będzie...

PS. W każdym razie mam taką nadzieję.


Przeczytaj kilka zapowiedzi prasowych odnośnie pojazdów...

Cytat:
Potwierdzona została krótka lista pojazdów:

* promy
* łodzie
* samochody (to chyba rzecz jasna)
* pociągi
* helikoptery
* kolejki linowe
* kolejka górska
* dla wirtualnych dawców narządów przewidziano również motory (szok)

Zoolwiq - 2007-06-01, 21:42

Cytat:
przewidziano również motory

Czyli jednak będą...
Mówię wam, Rockstar by się na to nie odważyło... Na pewno wiedzą, że nie danie samolotów i motorów to byłby ogromny błąd... Nastąpiłby ogromny spadek ilości kupionych GTA IV w stosunku do SA czy VC... Straty by mieli ogromne...

Drool - 2007-06-01, 21:59

Zoolwiq napisał/a:
Cytat:
przewidziano również motory

Czyli jednak będą...
Mówię wam, Rockstar by się na to nie odważyło... Na pewno wiedzą, że nie danie samolotów i motorów to byłby ogromny błąd... Nastąpiłby ogromny spadek ilości kupionych GTA IV w stosunku do SA czy VC... Straty by mieli ogromne...


Samolotów i tak nie będzie - ponieśliby większe straty, bo "kto nie zapolowałby na WTC"?

Skamer - 2007-06-01, 22:01

Wnikamy w takie szczegóły lecz w takiej sytaucji można jedynie powiedzieć.

POCZEKAMY. ZOBACZYMY.

ciasteczkowy potwór - 2007-06-01, 22:05

Sharky napisał/a:
No i zamiast zakładać nowy temat mogłeś napisać w temacie o GTA IV


sorry. Peace! ;)

Dról napisał/a:
Co do Getaway - nie jestem pewien, czy jest na PC...


Ano niema

Kukieł napisał/a:
Tak wogle to zawsze mówią o fizyce... Zobaczycie przyjdzie kremlin i coś wymyśli - zrobi jakąs metode, przyjdzie danny i zrobi jakiś program i bedzie git :)


Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.... jeśli o modyfikacje w fozyce IV - 1. mało prawdopodobne 2. modowana gra.. ehh


OFF: Mój 50 post... woo! ;/

[ Komentarz dodany przez: Shark: 2007-06-02, 00:05 ]
Sharky napisał/a: - nie pisz Sharky. Na forach o phpbb jest gościu Sharky i mi się to z nim kojarzy :)

Nyqual - 2007-06-02, 06:40

Lc jest dobre do stuntingu dlatego wole VC i zainstalowac sobie moda i juz.

Cytat:
Kukieł napisał/a:
Tak wogle to zawsze mówią o fizyce... Zobaczycie przyjdzie kremlin i coś wymyśli - zrobi jakąs metode, przyjdzie danny i zrobi jakiś program i bedzie git


Nie sadze zeby nawet oni coś wymyslili po 2 napewno w 4 niebedzie takich bugow jak w SA niemowiac juz o GTA3 i VC ;P

Kret - 2007-06-02, 16:11

Coraz wiecej gier w stylu Gta nie daj mozliwosci stuntingu(patrz the getaway(ps2),tak samo jak przytoczony przez Drool'a przyklad TDU)wg mnie w czworce stuntow nie bedzie(chyba ze znajdzie sie jakis maniak ,ktory da jakiegos moda zmieniajacego fize)
Dogger - 2007-07-21, 20:07

A według mnie Rockstar znowu wszystko z...chrzani, i będzie można robić bumpy od ludzi i latać na księżyc....
$eba - 2007-07-22, 08:14

OMg jesli to prawda to porażka na całej lini. Zostaną nam tylko United Jumps oO. Ale myśle że rockstar o nas pomyśli i coś wymyśli. A jak nieoni to chłopcy z GTAS xD
Michu - 2007-07-22, 10:17

Juz tak nieprzezywajcie xP .Co do TDU-mam ta gre,a na motorze to ja tam nawet dobrze jezdzic nie umiem...
Co Do Fizyki,napewno bedzie wieksza,lecz skakac na motorze bedzie sie dalo.
Samoloty-Nie bedzie...,co jedynie helikoptery.
Pozostaje MOD 4 in SA xP .

Gesior7 - 2008-11-22, 10:18

W GTA IV napewno jest dużo dla stanterów. Są przecież stantfilmy z tej gry, i to całkiem niezłe. Tam prowadzenie pojazdów wymaga tylko trochę większej wprawy.
I jedna ciekawostka, co do wersji na PC, co bardzo mnie zainteresowało:
Rockstar Propaganda napisał/a:
Most excitingly, Grand Theft Auto IV for the PC offers players the chance to become the Cecil B. Demille of Liberty City via the all new Video Editor feature. Capture in-game footage (whether from single-player or multiplayer gameplay) and make real-time edits using a built-in suite of tools that can change the camera angle, audio, speed and depth-of-field or apply special effects to alter colors and add filters. Add in-game music, custom titling and transitions to polish off your masterpiece.

To napewno będzie miało duży wpływ przy produkcji filmów. Tworzenie filmów będzie łątwiejsze, i napewno da to większe możliwości, jak nie dla reżyserów krótkometrażowych filmów fabularnych, to z pewnością dla producentów stantfilmów. ;)

Bread - 2008-12-05, 19:46

Po tym filmie wątpię aby w GTA IV było tak trudno stuntować http://pl.youtube.com/watch?v=HVLe8-AQSjg

Tylko jakoś to wszystko sztucznie wygląda :D

FallouT - 2008-12-14, 00:24

No wiesz zawsze jak wchodzi nowe gta to troche inaczej wyglada stuntowanie :wink:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group