Poprzedni temat «» Następny temat
Słuchawki wraz z mikrofonem
Autor Wiadomość
downajt 
Amator postów

Punkty: 1329
Wysłany: 2010-06-25, 23:01   Słuchawki wraz z mikrofonem

Jakie mi polecacie do 100zł?

DayMan 
Aktywny amator

Punkty: 1340
Wysłany: 2010-06-25, 23:29   

Creative Fatal1ty HS-800

downajt 
Amator postów

Wysłany: 2010-06-25, 23:53   

DayMan napisał/a:
Creative Fatal1ty HS-800

Podobno są kalne :P Zastanawiam się nad takim zestawem: SENNHEISER HD201 + ZALMAN ZM-MIC1 . Sennheisery mają ponoć niezłe basy :)

Jozio 
Maniak postów

Punkty: 4680
Wysłany: 2010-06-26, 02:04   

downajt napisał/a:
Sennheisery mają ponoć niezłe basy

Jak ustawisz dobrze korektor to tak, a jak nie masz bladego pojęcia to nie ma co się pakować ;) Aby kupić SS'nki musisz mieć minimum kartę dźwiękową pokolenia creative ( polecane są najbardziej te z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym czyt. op amp'em np. Xonar DX/XD) jeżeli chcesz bawić się na integrze to polecam kupić słuchawki do 50 zł ... a tak do 100 (100zł to mało jak na komfortowe słuchawki ) jedynie HD202 i mikrofon za 7 zł ( chyba że chcesz nagrywać "coś" np. słowa pod bit, to niestety ale w tedy mikrofony zaczynają się od 200 zł jakieś normalne ). A creative ma tylko jedne dobre słuchawki u siebie a dokładnie CAL'e ;) ( tylko kosztują 180-200 zł ).

a tak jako qumpel to mogę ci powiedzieć aby uzyskać komfort to musisz dołożyć te 80 zł na CAL'e, a jeżeli chcesz mieć rewelacyjnie czysty dźwięk to polecam HD215/HD595 :P ( jedne i drugie są rewelacją dla muzyki, efektów dźwiękowych jak i przez nie da się rozpoznać każdy szczegół muzyki :D )

Edit :

Dodam że te słuchawki co podał dayman to najgorsze łanjo w jakie możesz się wpakować :D tzn.
1. Przy zakupie od razu kabel do wymiany
2. Niewygodne
3. Szybko padają
4. Czujesz się jak po "grzybkach"
5. Nieczyste dźwięki i w chooi tego jest po prostu niekomfortowe słuchawki jedna z najgorszych serii creative ;)

Siemko 
Aktywny amator

Punkty: 1220
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2010-06-26, 12:56   

Ja sam mam Sennheiser'y, tyle ze hd 202, dałem za nie 89 zł na allegro. Świetnie się spisują.

MexikanoS 
Dziecko neo

Punkty: 2020
Ostrzeżeń:
 8/3/6
Wysłany: 2010-06-26, 13:32   

Miałem słuchawki CREATIVE HS-390, ale gdzieś tak po niecałym roku użytkowania zepsuł mi się w nich mikrofon.

Jak Cie [cenzura], to Cie krew zaleje.

downajt 
Amator postów

Wysłany: 2010-06-26, 15:50   

Jozio napisał/a:
downajt napisał/a:
Sennheisery mają ponoć niezłe basy

Jak ustawisz dobrze korektor to tak, a jak nie masz bladego pojęcia to nie ma co się pakować ;) Aby kupić SS'nki musisz mieć minimum kartę dźwiękową pokolenia creative ( polecane są najbardziej te z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym czyt. op amp'em np. Xonar DX/XD) jeżeli chcesz bawić się na integrze to polecam kupić słuchawki do 50 zł ... a tak do 100 (100zł to mało jak na komfortowe słuchawki ) jedynie HD202 i mikrofon za 7 zł ( chyba że chcesz nagrywać "coś" np. słowa pod bit, to niestety ale w tedy mikrofony zaczynają się od 200 zł jakieś normalne ). A creative ma tylko jedne dobre słuchawki u siebie a dokładnie CAL'e ;) ( tylko kosztują 180-200 zł ).

a tak jako qumpel to mogę ci powiedzieć aby uzyskać komfort to musisz dołożyć te 80 zł na CAL'e, a jeżeli chcesz mieć rewelacyjnie czysty dźwięk to polecam HD215/HD595 :P ( jedne i drugie są rewelacją dla muzyki, efektów dźwiękowych jak i przez nie da się rozpoznać każdy szczegół muzyki :D )

Edit :

Dodam że te słuchawki co podał dayman to najgorsze łanjo w jakie możesz się wpakować :D tzn.
1. Przy zakupie od razu kabel do wymiany
2. Niewygodne
3. Szybko padają
4. Czujesz się jak po "grzybkach"
5. Nieczyste dźwięki i w chooi tego jest po prostu niekomfortowe słuchawki jedna z najgorszych serii creative ;)

Dzięki za bardziej szczegółową odpowiedź :) Chodzi mi przede wszystkim o komfort noszenia (stabilność i żeby uszy nie męczyły się zbytnio), trochę niezłych basów i jeżeli chodzi o mikrofon, to taki też stabilny, najlepiej jakby był juz wbudowany w słuchawy, ale w tym przedziale cenowym w Sennheiser nie spotkałem się z takowym jeszcze (w ogóle produkują oni z wbudowanymi?). Na razie w tym przedziale w jakim napisałem, czyli 100zł, najlepszym wyborem byłby, moim zdaniem ten zestaw jaki podałem wczęsniej: SENNHEISER HD 201 HD201 + ZALMAN ZM-MIC1 . Ale znowu jak mówisz, przydałaby się lepsza karta dźwiękowa, tyle, że nie wiem czy moja jest dobra :P Zakładam, że nie (Realtek ALC888/1200 @ nVIDIA MCP65 - High Definition Audio Controller ), noi jest zintegrowana. Nie znam się na tego typu rzeczach jak korektor, czy coś, czytałem o tym na necie i ciekawe czy moja też coś takiego posiada skoro jest zintegrowana. A o dokładaniu kasy raczej nie ma mowy :X Wracając do mikrofonu, to nie jest mi on potrzebny do głębszych celów, niż do sprawnej rozmowy przez neta. Myslisz, żę lepszym wyborem byłby HD202 i mikro za 7zł (nie wiem jaki lol) od HD201 + ZALMAN ZM-MIC1 ? Jeżeli jakiś za 7zł to musi być również przyczepiany tak jak w zestawie z zalman'em.

Dogger 
Postrach forum

Punkty: 2727
Wysłany: 2010-06-26, 20:53   

downajt napisał/a:
DayMan napisał/a:
Creative Fatal1ty HS-800

Podobno są kalne :P Zastanawiam się nad takim zestawem: SENNHEISER HD201 + ZALMAN ZM-MIC1 . Sennheisery mają ponoć niezłe basy :)

Ja posiadam właśnie ten zestaw Fatal1ty, i muszę przyznać, że nie są to najwygodniejsze słuchawki jakie w życiu miałem na uszach, ale jakość dźwięku jest dla mnie naprawdę świetna, przy porównaniu z Sennheiser'ami mojego kolegi (nie wiem jaki model, ale kosztowały ok. 300 zł), nie słyszę żadnej różnicy, a nawet powiem, że w Creative'ach lepiej słychać bas.
Nie jestem żadnym specjalistą w tej dziedzinie, przekładam tu tylko swoje własne odczucia.

downajt 
Amator postów

Wysłany: 2010-06-26, 21:30   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ale chyba raczej kupie już wcześniej wspomniany przeze mnie zestaw. Chyba, że ktoś jeszcze mi tu wyjedzie z jakąś propozycją :)

wrath 
Amator postów

Punkty: 210
Wysłany: 2010-06-27, 10:38   

matko kup se siberie icematy -.- i masz na 5 lat-.- najlepsze jakie moga byc ^^

downajt 
Amator postów

Wysłany: 2010-06-27, 12:24   

wrath napisał/a:
matko kup se siberie icematy -.- i masz na 5 lat-.- najlepsze jakie moga byc ^^

Siberia do 100zł? Znajdź mi taką ofertę to się może skuszę :>

wrath 
Amator postów

Punkty: 210
Wysłany: 2010-06-27, 13:46   

kiedy sibierie chodzily po 400 zl i ja wtedy kupilem -.- bylem glupi bo teraz chodza do 200zl ale to mowie ci sluchawki n1 na iles lat wszystko git !!!

POLECAM !!!!!!!!!!!!!

Jozio 
Maniak postów

Punkty: 4680
Wysłany: 2010-06-27, 19:05   

Dogger napisał/a:
downajt napisał/a:
DayMan napisał/a:
Creative Fatal1ty HS-800

Ja posiadam właśnie ten zestaw Fatal1ty, i muszę przyznać, że nie są to najwygodniejsze słuchawki jakie w życiu miałem na uszach, ale jakość dźwięku jest dla mnie naprawdę świetna, przy porównaniu z Sennheiser'ami mojego kolegi (nie wiem jaki model, ale kosztowały ok. 300 zł), nie słyszę żadnej różnicy, a nawet powiem, że w Creative'ach lepiej słychać bas.
Nie jestem żadnym specjalistą w tej dziedzinie, przekładam tu tylko swoje własne odczucia.

1. SS'enki słucha się na karcie dźwiękowej ( od 100 zł minimum do tego polecany wzmacniacz słuchawkowy, chyba że jest wbudowany ale ten najczęściej ma chu*owy op amp, ostatecznie jak kupisz xonara jakiegoś na potęgę np xonar d2 )
2. SS'enki są zbudowane dla DJ = wygoda + próżnia ( próżnia = zacisk na uszach który jest komfortowy, powoduje nieprzedostawanie się dźwięków z zewnątrz )
3. SS'enki są robione głównie pod mixery więc nie ma co porównywać na kompie :D

A tak po za tym na xonar DX mam wbudowany wzmacniacz słuchawkowy (czyt. op amp ), niestety musiałem dokupić zewnętrzny wzmacniacz ( coś jak w mixerze ) bo po 50% nie było można odczuć pogłośnienia muzy. I prosze cię co ty do czego porównujesz dogger :P, a jak nie wierzysz że np SS'enki są lepsze to zobacz testy czyt głębi basów itd.

Na normalnej karcie dźwiękowej fatality ma piękne szumy dzięki którym [cenzura] można odczuć sytuacje ich niedopracowania. Tak po za tym nawet na synchro SC słychać różnice więc nie wiem co piszesz O.o Przyjedź kiedyś do mnie to ci pokaże porównanie między CAL'ami a HD595 ... co do siberi to imho nie co ty mu polecasz stary siberie są tylko pod wzmacniacz, jeżeli nie jest audiofilem to po co mu takie słuchawki xD ? Komfortowe słuchawki do 200 zł kupisz bez problemu, powyżej to tylko z dobrym sprzętem bo nie ma po co się ładować. Noo i siberia nigdy pod gry, tylko muza ;D

Co do mikrofonu to imho za 7 zł ci wystarczy, chyba że masz w planach kupić sobie kartę dźwiękową, to możesz inwestować w jakieś droższe mikro ;)

Odpowiedz do tematu