Poprzedni temat «» Następny temat
Kompresja video do Sony Vegas (potrzebna pomoc)
Autor Wiadomość
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6566 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2012-07-24, 11:48   Kompresja video do Sony Vegas (potrzebna pomoc)

Witam!

Jeszcze wczoraj, chcąc zarchiwizować nagrania do zrobionych już filmów, usiłowałem zaimportować do Sony Vegas pliki skompresowane koderem Xvid. Żaden z plików skompresowanych Xvid'em nie działał w ogóle w Sony Vegas.
Szukałem w internecie pomocy. Większość radziła zmieniać nagłówek fourCC (z Xvid na DivX), ale to nie pomogło. Próbowałem zmieniać ustawienia dekodera ffdshow, próbowałem nawet instalować DivX (najnowsza wersja). Nic z tego nie pomogło.
Skoro już miałem zainstalowany DivX, miałem nadzieję, że skompresuję nagrania tym koderem, niestety nie da się, ponieważ nie podoba się mu format nagrań (800x600), nie wiedzieć czemu.

Dopiero dzisiaj pomyślałem, że mogę poprosić o pomoc kolegów, którzy znają się na fachu.
Potrzebuję dobrego i skutecznego kompresora, który pozwoli mi zmniejszyć rozmiar nagrań z frapsa do około 10% .. 20%, zachowując subiektywnie dobrą jakość (nagrania są bez dźwięku).

Proszę o szybką i skuteczną pomoc.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Kiper 
Moderator



Wiek: 30
Dołączył: 5352 dni temu
Posty: 442
Skąd: Żywiec

Punkty: 4458
Wysłany: 2012-07-24, 14:14   

Ja uzywam WinX HD Video Converter, za kazdym razem przy konwersji z avi do wmv jakosc nie ulega praktycznie zadnej zmianie, a waga zmniejsza sie dosc znacznie, nie wiem czy poradzi sobie z Twoim problemem, ale sprobowac nie zaszkodzi.
btw. Czemu nagrywasz klipy w 800x600 ?
_________________


 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6566 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2012-07-24, 20:08   

Potrzebowałem nagrań w większej rozdzielczości. Nie pomyślałem o WMV. Używam do kompresji VirtualDub, ze względu na to, że mogę przetworzyć wiele filmów w kolejce, jeden za drugim. VirtualDub nie obsługuje WMV.
Czy WinX HD Video Converter może skompresować wiele filmów, bez potrzeby ładowania każdego filmu osobno?
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Kiper 
Moderator



Wiek: 30
Dołączył: 5352 dni temu
Posty: 442
Skąd: Żywiec

Punkty: 4458
Wysłany: 2012-07-24, 21:55   

Tak, mozesz zaladowac tyle klipow ile chcesz.
_________________


 
 
     
~PKS|Raziel 
PKS Team



Wiek: 30
Dołączył: 6377 dni temu
Posty: 1507
Skąd: Myczków

Punkty: 7299
Wysłany: 2012-07-24, 22:00   

Nie wiem, czy to pomoże, ale kiedyś miałem podobny problem, tyle że z innym formatem. W każdym razie przyczyną tego, ze SV nie wykrywał filmów było to, że były one za długie. Jednak podejrzewam, że Twoje klipy to typowe shorty do obróbki w stunt filmie albo coś w tym typie?

Najlepsze rozwiązanie podał Kiper, sam kiedyś używałem WinX i faktycznie dobrze konwertował pliki. Co do konwertowania wielu plików na raz to nei wiem, nie potrzebowałem nigdy przerabiać wielu plików na raz, jednak z tego co mi sie wydaje to jest to możliwe :)
_________________
Coś dla osób, które lubią moje stunty :)

I dla moich przyjaciół!

 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6566 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2012-07-24, 23:48   

Dziwnym trafem zaczął działać plik Xvid'a po zmianie fourCC. Nie wiem, czy zawsze będzie działać. Wiem, że nasz ulubiony Sony ma kłopoty z enkoderami Xvid, ponieważ "oficjalnie" (cokolwiek to znaczy) nie obsługuje tego formatu.
Dzięki za pomoc. Pobrałem programik WinX HD Video Converter. Później sprawdzę, czy mogę nim kompresować nagrania i używać w Sony Vegas. = )
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka