Poprzedni temat «» Następny temat
Revoltion of Drift 2 - jak?
Autor Wiadomość
~PKS|Raziel 
PKS Team



Wiek: 30
Dołączył: 6358 dni temu
Posty: 1507
Skąd: Myczków

Punkty: 7299
Wysłany: 2016-06-18, 08:20   Revoltion of Drift 2 - jak?

Starsi wyjadacze z forum pamiętają, jak kiedyś z Lady zrobiłem film o czymś przypominającym Drift (LINK)

Z sentymentu zacząłem przeglądać mój stary kanał na YouTube. Od razu pomyślałem o tym, jak kiedyś chciałem zrobić jego remake/kontynuacje - zostało nakręconych nawet pare ujęć, ale...

Od tamtego czasu projekt umarł - jak niektórzy z nim związani. Ale chciałbym, aby zmartwychwstał - również jak niektórzy ludzie z nim związani (pozdro dla kumatych XDDDDDDDDDDDDDDDDD)

Czas poszedł do przodu, ja niestety jeśli chodzi o GTA zostałem w miejscu. Dlatego chciałbym poprosić was o pomoc i poradę!


JAK TO BYŁO ROBIONE?


Na odpierd*l - Siedzieliśmy na serwerze Dara i camhackiem kręciliśmy to co się udało. Były pomysły na miejscówki, były pomysły na ujęcia to waliło się po godzinę nad jednym spotem - Lady za kierownicą, ja za kamerą. Po pewnym czasie doszło ułatwienie - Daro wprowadził boty (piękne czasy hype'u na barrackbumpy), więc wystarczyło tylko nagrać bota a potem odpowiednio eksperymentować z kamerą. Takie ułatwienia były błogosławieństwem i... takich ułatwień potrzebuję.



JAK TO POWINIENEM ZROBIĆ

LEPIEJ! Robienie botów było zawaliste i chciałbym dalej na tym operować. Ale marzeniem moim jest operowanie na czymś pokroju edytora filmów w GTA IV czy V.

I tutaj pytania do was - jakie mody do SAN ANDREAS wyszły bądź istnieją i które pomogły by mi w lepszym kręceniu filmów? Chodzi mi głównie o pracę kamery ale również coś do tworzenia skryptowanych scen (jak dla idioty, bo linijek kodu pisać nie umiem i nie będę) mogę użyć?

Chciałbym też zaangażowac wymarłą scenę polskiego stuntu - potrzebuję spotów na drift, coś co niesamowicie by wyglądało a także osób, które byłyby w stanie to zrobić. Kto chciałby teoretycznie pomóc przy takim projekcie i jakbyście widzieli prace nad takim czymś?

Fajnie było by spotkać się na serwie i pokręcić takie spoty ale wiem, że jest to niemożliwe i prędzej mnie ch*j strzeli niż odpowiednio zoorganizuję wszystkim czas nad takim czymś - każdy z nas ma już swoje życie, niektórzy żony i dzieci, niektórzy nadal na ręcznym ale zarabiają i czasu na gry nie mają. Ale każdy ma jeszcze tą kreatywność, którą chciałbym wykorzystać.

Co wy na to?

Pozdrawiam,
Marcin
A, nie... Przepraszam
RAZIEL
:D
_________________
Coś dla osób, które lubią moje stunty :)

I dla moich przyjaciół!

 
 
     
Poti 
Przyjaciel



Wiek: 30
Dołączył: 5616 dni temu
Posty: 437

Punkty: 24740
Wysłany: 2016-06-18, 10:05   

W skryptach nie pomogę, ale w całej reszcie owszem :D Fajnie będzie znów coś wspólnie zrobić :D
_________________





 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6547 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2016-06-18, 18:20   

Programowanie to moja praca, więc może pomogę ze skryptowaniem.
Swoją drogą, rozglądałem się kiedyś za modyfikacjami do nagrywania replayów do GTA San Andreas. Nie wiem, jak dokładnie jest w GTA IV lub w GTA V, ale, jeżeli chodzi o modyfikacje do San Andreas, to z wyjątkiem botów i tych drugich NCP w San Andreas Multiplayerze, nie ma rewelacji.
Revolution of Drift było wyśmienite, jak na pierwszy taki film. Można byłoby kontykuować w podobny sposób.

P.S. Dzięki za reklamę na Feceobok.com.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
~PKS|Raziel 
PKS Team



Wiek: 30
Dołączył: 6358 dni temu
Posty: 1507
Skąd: Myczków

Punkty: 7299
Wysłany: 2016-06-19, 07:04   

Marzy mi się zrobienie czegoś na wzór cable cama (albo key-cam, dużo nazw jest), nawet w SA:MP.

W MX Simulator - jednej z gier, w którą często grywam - można takie coś uruchomić i zaskryptować za pomocą prostych komend, tutaj możecie zobaczyć mniej więcej jak to działa https://www.youtube.com/watch?v=a3CuZnY-Yr8
Dokładnie tak samo możecie robić w edytorze filmów w IV i V, ale czy w SA da rade takie coś robić "prosto"?

Próbowałem kiedyś zrobić efekt takiej jeżdżącej kamery w sposób łopatologiczny - nagraliśmy bota, potem jakaś osoba jechała inferusem obok, ja stałem na infernusie i nagrywałem z widoku aparatu - efekt zadowalający, ale do dopracowania. Przede wszystkim wymaga on skype do dobrej koordynacji ruchów, bo zanim napiszę "start" w text boxie to bot przejedzie. Ma to swoje plusy, bo na żywca cięzko dokładnie przewidzieć gdzie trzeba bedzie zaskryptować kamerę i w któą stronę ma patrzeć, ale od myszki obraz mi trzęsie jak cholera, więc...

Druga sprawa to przydało by mi się coś, bo wyeliminowało by trzęsienie kamery, gdy ruszam myszą. Daje mi to pewną swobodę ale każdy kto próbował tak operować wie o czym mówię. Jest może jakaś aplikacja, nie koniecznie bezpośrednio do San Andreas, w której odczyt ruhu myszy jest... "opóźniony"? W sensie wskaźnik nie idzie od razu do punktu ktry wskazuje w koordynacji ale jakby do niego "dopływa", "dolatuje"? Podobny efekt miałem keidys w Minecraft jak właczyło się widok bez HUD'u

Trzecia sprawa - spoty! :D
Podesłaliście mi pare fajnych filmów, teraz musimy razem coś znaleźć, co będzie ładnie wyglądało i było efektowne. Wszystko w granicach realizmu. Szukam spotów na precision drifty, coś fajnego do jazdy na 2 kołach, czy coś podobnego. Możecie pdosyłać foty w komentarzu
_________________
Coś dla osób, które lubią moje stunty :)

I dla moich przyjaciół!

 
 
     
~PKS|Deather 
PKS Team



Wiek: 28
Dołączył: 4845 dni temu
Posty: 116

Punkty: 1480
Wysłany: 2016-06-21, 23:03   

https://www.youtube.com/watch?v=TbU0U32TtlE - O co takiego chodzi?
 
     
~PKS|Raziel 
PKS Team



Wiek: 30
Dołączył: 6358 dni temu
Posty: 1507
Skąd: Myczków

Punkty: 7299
Wysłany: 2016-06-22, 10:19   

Deather napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=TbU0U32TtlE - O co takiego chodzi?


DOKŁADNIE TAKIE COŚ!!!

Jakby dało jeszcze rade zrobić tą "płynną kamerę na myszce" to szczerze mogę zaczynać cały film robić :D

Oczywiście jeszcze spotów mi trzeba, co polecacie?
_________________
Coś dla osób, które lubią moje stunty :)

I dla moich przyjaciół!

 
 
     
Poti 
Przyjaciel



Wiek: 30
Dołączył: 5616 dni temu
Posty: 437

Punkty: 24740
Wysłany: 2016-06-23, 12:07   

Server załatwić potrzeba, spoty się ogarnie :p
_________________





 
 
     
~PKS|Deather 
PKS Team



Wiek: 28
Dołączył: 4845 dni temu
Posty: 116

Punkty: 1480
Wysłany: 2016-06-23, 21:34   

W sumie da się zrobić :D nawet mam moda stunterskiego z POS(kiedyś Creatowi miałem poprawiać, długa historia.. xD ) ale dla 3 osób serwer to też... :D
 
     
~PKS|Raziel 
PKS Team



Wiek: 30
Dołączył: 6358 dni temu
Posty: 1507
Skąd: Myczków

Punkty: 7299
Wysłany: 2016-06-24, 03:00   

No to zrobi się film z budżetem na serwerxd Jak tam parę razy piwa nie wypiję to przynajmniej w mięśnie pójdzie :D Miesiąc na nagranie spotów powinien starczyć, i tak prawdopodobnie będę miał czas tylko na weekendach. Nie robię też tego projektu by ludzi do grania ściągać - chce coś nakręcić po prostu.

Deather, były w tym gamemodzie Boty?
_________________
Coś dla osób, które lubią moje stunty :)

I dla moich przyjaciół!

 
 
     
~PKS|Deather 
PKS Team



Wiek: 28
Dołączył: 4845 dni temu
Posty: 116

Punkty: 1480
Wysłany: 2016-06-25, 12:22   

Jest komenda /rec i /rep tyle że wywala błąd... :D
 
     
~PKS|Raziel 
PKS Team



Wiek: 30
Dołączył: 6358 dni temu
Posty: 1507
Skąd: Myczków

Punkty: 7299
Wysłany: 2016-06-27, 07:12   

Pojawię się w Polsce to będę w takim razie działał. Jak mogę się z Toba w razie czego skontaktować ws. serwera/gamemoda?

Jestem osiągalny cły czas pod mailem jbc
drozdm286@gmail.com

Teraz trzeba mi tylko spotów ^^
_________________
Coś dla osób, które lubią moje stunty :)

I dla moich przyjaciół!

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka