Poprzedni temat «» Następny temat
Problem.
Autor Wiadomość
Kiper 
Moderator



Wiek: 30
Dołączył: 5354 dni temu
Posty: 442
Skąd: Żywiec

Punkty: 4458
Wysłany: 2011-04-09, 19:13   Problem.

Mam taki problem, że podczas odpalania gry resetuje mi się komputer - od tak. Wcześniej wyskakiwały jeszcze blue screeny a teraz już nawet to nie wyskakuje. Sprawdzałem temperature podzespołów i poniżej wypisze je:

Procek 5 stopni
grafika 55 stopni
płyta główna 33/34 stopnie

Czyściłem dzisiaj dokładnie komputer, rozkręciłem wiatraczek, odkurzylem radiatory itd. Ogółem, kompter jest czysciutki. Dodam też, że nie mam wiatraka na kartę grafiki, a jak wyłącze kompa, to jest ona dość ciepła. Liczę na jakieś sensowne propozycje co do rozwiązania problemu.

Ps. Format nie wchodzi w grę.
_________________


 
 
     
VIP|Charnel 
Przyjaciel



Wiek: 34
Dołączył: 6228 dni temu
Posty: 949
Skąd: mazowsze

Punkty: 11914
Wysłany: 2011-04-09, 19:34   

Przeskanuj komputer jakimś dobrym i sprawdzonym antywirusem, pewnie coś zainstalowałeś i możliwe że "gryzie" się to z grą i powoduje reset.
_________________

 
     
szybki 
Maniak postów



Wiek: 28
Dołączył: 5287 dni temu
Posty: 306

Punkty: 3440
Wysłany: 2011-04-09, 20:32   

dzieje sie tez tak w innych przyadkach ? tzn. ze resetuje go - od tak ?
_________________
...
 
 
     
thecrev 
Amator postów



Dołączył: 4950 dni temu
Posty: 76

Punkty: 820
Wysłany: 2011-04-09, 21:58   

może to coś związane z grą próbowałeś reinstalacji?
_________________

 
     
Kiper 
Moderator



Wiek: 30
Dołączył: 5354 dni temu
Posty: 442
Skąd: Żywiec

Punkty: 4458
Wysłany: 2011-04-09, 22:22   

Tak dzieje się z każdą grą, aczkolwiek nie zawsze, np PES 11 włącza mi się normalnie, ale czasami też go zresetuje przy wchodzeniu do menu, tak samo z cod 4...
_________________


 
 
     
Dogger 
Postrach forum



Wiek: 30
Dołączył: 6168 dni temu
Posty: 1473
Skąd: Wrocław

Punkty: 2727
Wysłany: 2011-04-09, 22:35   

Reinstall systemu zawsze pomaga :wink:
_________________
If you wanna be the best, you need to take out the best.
 
 
     
Kiper 
Moderator



Wiek: 30
Dołączył: 5354 dni temu
Posty: 442
Skąd: Żywiec

Punkty: 4458
Wysłany: 2011-04-09, 23:09   

Przecież napisałem, że format nie wchodzi w grę...
_________________


 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6568 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2011-04-09, 23:49   

Wyjmij procka z lodówki i podepnij na miejsce, kiedy się ogrzeje. ; )

Nie uważasz, że coś jest nie tak ze zmierzonymi temperaturami?
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Poti 
Przyjaciel



Wiek: 30
Dołączył: 5637 dni temu
Posty: 437

Punkty: 24740
Wysłany: 2011-04-10, 14:17   

Charnel napisał/a:
Przeskanuj komputer jakimś dobrym i sprawdzonym antywirusem, pewnie coś zainstalowałeś i możliwe że "gryzie" się to z grą i powoduje reset.


Też o tym pomyślałem, spraw sobie Kasperskyego wersja 30-dniowa jest za free :) Co prawda przy pracy tego antywirusa komp chodzi wolniej o jakieś 30%, ale po przeskanowaniu zawsze można go wylączyc :)
_________________





 
 
     
Jozio 
Maniak postów


Wiek: 30
Dołączył: 5929 dni temu
Posty: 250

Punkty: 4680
Wysłany: 2011-04-10, 15:12   

emmm wiecie panowie od czego są blue screeny ?? zazwyczaj od sprzętu, więc nie wiem o czym tu nawijacie. Sprawdź stery, przepalił ci się czujnik ( lub błąd biosowy ) procesora, pobierz OCCT jeżeli się spali coś/uruchomi ponownie to oznacza że procesor/zasilacz do wymiany ( nie raz i ram ale to przy pakietowaniu )
W sumie w takim czymś może być wszystko, podaj jaki procesor itd. ( wszystkie podzespoły dokładnie z rewizją, bo możliwe że masz dual core albo c2d z rew 0 który miał problemy z czujnikiem procesora ), jeżeli masz płytę/zasilacz noname ( tak pewnie zapytacie się jak może być mobo noname, otóż acer takie wsadza do swoich inspire, jak naprawiałem taki komputer to myślałem że mnie kur*ica złapie ) to może być od tego, przy okazji podaj taktowania z biosu/zmierzone czujnikiem.

Ale najpierw zobacz na http://www.mks.com.pl/skaner/ i daj raport, oraz możesz zrobić skan z Hijacthis ( nie używaj pod żadnym pozorem combofixa na początku jeżeli nie wiadomo co to może być ), może coś być w logach.

Ostatecznie daj mi komputer za odpowiednią kasę zdiagnozuje usterkę ;)
_________________
 
 
     
szybki 
Maniak postów



Wiek: 28
Dołączył: 5287 dni temu
Posty: 306

Punkty: 3440
Wysłany: 2011-04-10, 21:28   

nie wiem czy to do knca ten problem o jakim mysle. kiedys (na starym kompie) mialem tak ze jak gralem w jakakolwiek gre, czy siedzialem na necie w niepozadanym momencie wyskakiwalo niebieskie tlo z jakimis napisami i resetowalo kompa. z czasem zaczelo sie to powtarzac tak czesto, ze nie zdazal zalaczyc do konca system i resetowal sie znowu. pomyslalem, ze to wina dysku. na koncu jakos zmotywowalem sie do wykrecenia go i zanioslem do dobrego elektronika komputerowego. i kiedy podlaczyl dysk do swojego kompa i przetestowal go na jakims tam programem, to wykazalo ze jest problem z jakims "czipem" we wnetrzu i nie bylo juz mozliwosci odzyskania stufu, ani naprawy tego. a wszystko przez to ze nie mialem antywia na kompie i jakis grozniejszy wir z wolnym czasem zezarl go, po prostu . i w ten sposob pozbylem sie dysku seta II 500 gb, na ktorego ciezko pracowalem :(
_________________
...
 
 
     
Kiper 
Moderator



Wiek: 30
Dołączył: 5354 dni temu
Posty: 442
Skąd: Żywiec

Punkty: 4458
Wysłany: 2011-04-11, 18:58   

No więc tak.

-Zamontowałem sobie wiatrak na karte grafiki, lecz problem pozostał.
-wbrew zaleceniom, używałem combofixa, którego polecił mi mexi, jednak pomogło tylko na chwilę.
-Zrobiłem skan na stronie, którą podałeś Jozio


(nie dało się skopiować, dlatego screen).

Czekam na dalsze instrukcje.

Aaa i teraz zauważyłem, że komputer resetuje się także podczas odpalania filmów w jakimkolwiek odtwarzaczu, tzn film idzie 20 sec i potem bump - reset. Wygląda na to, że coś się ostro grzeje.
_________________


 
 
     
Jozio 
Maniak postów


Wiek: 30
Dołączył: 5929 dni temu
Posty: 250

Punkty: 4680
Wysłany: 2011-04-11, 21:35   

Kiper napisał/a:
No więc tak.

-Zamontowałem sobie wiatrak na karte grafiki, lecz problem pozostał.
-wbrew zaleceniom, używałem combofixa, którego polecił mi mexi, jednak pomogło tylko na chwilę.
-Zrobiłem skan na stronie, którą podałeś Jozio

Obrazek
(nie dało się skopiować, dlatego screen).

Czekam na dalsze instrukcje.

Aaa i teraz zauważyłem, że komputer resetuje się także podczas odpalania filmów w jakimkolwiek odtwarzaczu, tzn film idzie 20 sec i potem bump - reset. Wygląda na to, że coś się ostro grzeje.


To powiedz mexiemu że jest skończonym idiotą, jak nie wie czym jest combofix i do czego służy to niech zamknie paszcze. Teraz reinstalka systemu tylko wchodzi w grę, pisałem ci żebyś nie używał tego gówna. Ten program się nie pir*oli i usuwa wszystkie pliki wraz z systemowymi jeżeli masz wirusa, a to nie ma być tak, dodatkowo rejestr pewnie też ładnie wyleczył.
Wejdź w bios sprawdź temperaturę procka, jeżeli wyświetli 4-5 jak te programiki to leć po pastę termo-przewodzącą i odczep radiator, usuń starą pastę, papier ścierny najlepiej 8, potem szoruj/poleruj, ma być błysk tak aby 2 zł się pięknie odbiło ( chłodzenie jakie max boxowe czy dedykowane ?? ), potem pastę masz rozsmarować ( 1-2 kropelki nie więcej, to ma być cieniutka warstwa ), doczepić radiator i testować przez OCCT ( po jakiś 10-50 min jak dobrze pasta przylegnie, wiem że pasta dopiero przylegnie w ciągu jakiś 2 dni ale ty nie masz tyle czasu ), ustaw na godzine testowania i daj raporty. Jeżeli to nie zadziała to musisz sprawdzi memtest 86, podczas uruchomienia komputera ( gdy takowy jest nie włączany przez 2-3 h ) i podczas jego rozgrzania ( po 10-30 min ) i zdaj raporty. Jeżeli to nie podziała to bez taktowań nie ruszymy dalej, musisz pożyczyć sprzęt od kolegi/rodziny/koleżanki/kogoś tam. Jeżeli nie masz ręki do komputerów, nie bawisz się w takie wehikuły to nie próbuj niczego ponieważ wystarczy że rozwalisz kontestator na mobo i dodatkowe urządzenie do wymiany.
_________________
 
 
     
Kiper 
Moderator



Wiek: 30
Dołączył: 5354 dni temu
Posty: 442
Skąd: Żywiec

Punkty: 4458
Wysłany: 2011-04-12, 19:39   

zrobilem zdjęcia tego 'blue screena'





Sry za jakość i za to, że zdjęcia są podzielone, ale nie mialem w tej chwili nic innego pod ręką ;)
_________________


 
 
     
Yama 
Aktywny amator


Dołączył: 6431 dni temu
Posty: 140

Punkty: 2132
Wysłany: 2011-04-12, 20:33   

LOL! Nie mogłeś print screenem zrobić??? LOL, ALE NOOB!

Skamer
Hej ! Ja wiem, że Ci humorek dopisuje czasami no ale...
Ostatnio zmieniony przez Skamer 2011-04-12, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka