Poprzedni temat «» Następny temat
Nie uwierzysz gdy to przeczytasz...
Autor Wiadomość
Skamer 
Ja tu tylko sprzątam
Margines Stuntingu



Dołączył: 6354 dni temu
Posty: 1942
Skąd: Kraków

Punkty: 666626558
Wysłany: 2011-10-12, 22:18   Nie uwierzysz gdy to przeczytasz...

Witajcie !


Zawsze zastanawiałem się kiedy nastąpi ten moment, lub jaka sytuacja wymusi na mnie podjęcie tej jakże prostej decyzji. Dzień ten nastał dzisiaj, decyzja jest trochę wymuszona, jednak w pełni przeanalizowana, przemyślana i nieodwołalna.
Jeżeli już się domyślasz o co chodzi a szukasz potwierdzenia to proszę bardzo:

Cytat:
Oświadczam nieuroczyście, bez specjalnego rozgłosu, że z dniem dzisiejszym skończyłem rozdział mojego życia zwany Stuntingiem w GTA


Tłumacząc na język polski = przestaję być stunterem. Spytacie dlaczego ? Kilka powodów:

I. Grupa odbiorców i obecnych stunterów "sprymitywniała" , stunting stracił swój urok z powodu osób ze skrzywionym podejściem do tej twórczej działalności.

II. Nie mam dostatecznej ilości czasu aby móc nadal , siedzieć , wymyślać i wykonywać kolejne stunty. Trud i czas który pochłania stunting jest mi potrzebny, zwłaszcza na początku rozpoczętych przeze mnie studiów.

III. Ostatni i ostateczny. Dzisiaj miałem poważną awarie dysku, uszkodzeniu uległy obie partycję, co za tym idzie, utraciłem wszystkie dane które na nim posiadałem.
W tym momencie przestała istnieć:
- cała moja historia stuntingu w postaci replayów
- prawie cała filmografia PKS Studios (całe szczęście wiele produkcji jest upnięte na serwerach i mam też je na płytach od Droola)
- Wszystkie pozostałe repki projektów PKSu
- Wszystkie filmy w których wystąpiłem niegdyś.

Jako iż niektóre z materiałów przepadły nieodwracalnie (nie ma ich nikt, nigdzie nie zostały zuploudowane) mogę stwierdzić że dalsza aktywność w tak kulejącej już przeze mnie działalności jaką był stunting straciła cały sens.

Wszystkie te materiały były jakimkolwiek powodem do tego aby móc tworzyć coś w wolnych chwilach, to motywuje, dorobek i włożony niegdyś wkład. W tym momencie pozostało to tylko (w wielu przypadkach) tylko marnym wspomnieniem.

W tym momencie chciałbym przeprosić, że tak to wszystko wygląda. Nie chciałem się żegnać w taki sposób, nie chciałem się żegnać w takiej chwili, nie chciałem się żegnać w momencie gdy forum pustoszeje,nie chciałem się żegnać w momencie gdy PKS przechodzi dosyć trudny okres(zwłaszcza będąc liderem), nie chciałem się żegnać nie wydając swojego "Best Of" , które obiecałem, że wydam jako swój ostatni stuntfilm "na pożegnanie".
[W tym momencie nie ma z czego takiego stuntfilmu zmontować (brak repek)]

Dzisiejszy incydent uświadomił mi jak błahą sprawą jest stunting i cała ta twórczość, jak łatwo można stracić trud dziesiątek godzin spędzonych za młodu przy komputerze.

Jest mi niezmiernie przykro z tego powodu. Złośliwy los maczał w tym palce, a ja też ufając nowemu sprzętowi nie zarchiwizowałem swoich bardzo obszernych materiałów na innych nośnikach.
Przepraszam wszystkich, zawiodłem wielu tą informacją (a może już nie tak wielu ?).

Teraz sprawy bardziej formalne.
Nie będąc stunterem nie mogę przewodzić grupie stunterskiej jaką jest PKS. Stąd też propozycja do Gesiora7, czy nie chciałby przejąć stanowiska Lidera Teamu.

Pozostanę administratorem forum, gdyż to nie koliduje absolutnie z tym, że nie będę już stuntował.

Może na koniec troszkę statystki :D co przez ten czas udało mi się zrobić:
- Wydałem 5 solówek w SA
- Zmontowałem jeden Collab ;)
- Wystąpiłem w 13stu Crew vidach PKSu
- Wystąpiłem w 9ciu innych rodzajowo collabach
- Wystąpiłem 3 com vidach (tak, BOP też licze)
- Byłem gościem w 4 stuntfilmach
- Ogólnie wystąpiłem w 35 stuntfilmach :)

Na czym jeszcze opierała się moja działalność twórcza :) ?
- Miałem przyjemność stworzyć intro do Best of Poland

To byłoby na tyle, co do pozostałych rzeczy, dot. forum i spraw organizacyjnych nie wymieniam gdyż było tego tak dużo, że nie pamiętam :) .

Oczywiście nic nie powstałoby gdyby nie społeczność stunterów. Ta rozumiana w szerokim gronie (wy wszyscy, którzy nadal się tym zajmują) oraz w wąskim gronie (Członkowie Teamów - PKS ,SS , KS , RE itp).

Dziękuje wszystkim jak i każdemu z osobna. Specjalnie wyróżnię jednak:
Drool - Uprzedziłeś mnie dużo wcześniej z tą decyzją (odejścia od stuntingu).
Gesior7 - Chciałbym mieć taką wytrwałość, którą Ty posiadasz i cierpliwość chociażby przy zawracaniu głowy o termin wydania konkretnych projektów ;) (Just Five ?)
Raziel - Oj długo i owocnie się współpracowało, niewątpliwie musiałem sporo ze mną wytrzymać :P .

...

Przestanę wymieniać, poznałem będąc tutaj tak wiele ludzi, że samo ich wymienienie zajęłoby dużą część tego posta. Dziękuje wszystkim którzy obracali się w sferze "stuntingu".

Wszystko co zrobiłem jak i ludzi których poznałem będę zawsze pamiętać, ponad 5cio letni okres to całkiem sporo czasu poświęconego tej tematyce, takich rzeczy się nie zapomina :)

Ok. Właściwie to wszystko - macie tu jeszcze daty :D

(~30.06.2006-12-10-2011)


Tutaj kończy się moja działalność :) . "Skamera stuntera już nie ma".

Pozdrawiam ;)
_________________
" Jest tylko jeden powód dla którego nie warto stuntować :
Crashe replay'ów... "
 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6548 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2011-10-12, 23:38   

Skamer, dla mnie nadal będziesz stunterem. Nigdy o Tobie nie zapomnę. = )
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Alibi 
Aktywny amator



Wiek: 28
Dołączył: 5240 dni temu
Posty: 159
Skąd: taka powaga?

Punkty: 1790
Wysłany: 2011-10-13, 02:06   

Mam 40 km do Krakowa i czasem tam jeżdżę, więc Skamer jakbyśmy się nawet zobaczyli to i tak się nie rozpoznamy no chyba, że sobie foty prześlemy ^^ a tak srsly to chcę Ci podziękować w szczególności za RE, przydzieliłeś dział dla tego crewu za co jestem ogromnie wdzięczny i postanawiam wrócić z dumą do RE. :D

PS. Pomyślicie, że popełniłem błąd odchodząc, ale zrobiłem to z ważnego powodu. Sory- myślę, że chłopaki potraktujecie to jako przerwę w stuntingu ^^

Jeszcze raz dzieki Skamer za wszystko i trzymaj się jakoś, powodzenia na studiach bye. :)
_________________




Never look at what you've lost
 
 
     
Siemko 
Aktywny amator



Dołączył: 5308 dni temu
Posty: 175

Punkty: 1220
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2011-10-13, 03:16   

Nie no co ty.
_________________
 
 
     
Mariusz 
Moderator
sex



Dołączył: 6019 dni temu
Posty: 1179
Skąd: prawiePoznań

Punkty: 4510
Wysłany: 2011-10-13, 05:39   

Jadę do Krakowa, znajdę Cię i wpieprzę. W sumie to może być więcej "starszych" stunterów, którzy już zużyli swój potencjał do stuntingu po cichu się z niego wycofali. Prawda jest taka, że czasu też na to powoli brakuje. Sam stunting wymaga poświęcenia więcej czasu i obróbka tego trzy razy tyle, żeby film w ogóle ktoś chciał obejrzeć (bo wybuchy, bo efekty specjalne).

Mam nadzieję, że jeszcze zmienisz decyzje i w wolnym czasie zrobisz chociaż coś na odejście od stuntu :D

Teraz zajmujesz się speedcubingiem? :D
_________________


 
     
Kiper 
Moderator



Wiek: 29
Dołączył: 5334 dni temu
Posty: 442
Skąd: Żywiec

Punkty: 4458
Wysłany: 2011-10-13, 11:50   

Ciężko uwierzyć, że to już faktycznie koniec. Widać, że stunting znaczył dla Ciebie bardzo wiele i za to Cię zawsze ceniłem. Szkoda tylko właśnie, że nastąpiło to w tak mało odpowiednim momencie.
No nic, żegnaj i nie zapomnij wpaść tutaj raz na jakiś czas :)

;***
_________________


 
 
     
Furiouz 
Nowicjusz


Dołączył: 4793 dni temu
Posty: 29

Punkty: 320
Wysłany: 2011-10-13, 13:57   

no nieee o_o
_________________
Venomous <3
 
     
szybki 
Maniak postów



Wiek: 28
Dołączył: 5267 dni temu
Posty: 306

Punkty: 3440
Wysłany: 2011-10-13, 15:14   

szczerze nie zaskoczyl mnie ten post. jestes juz po prostu dziadkiem PKS'u, napracowales sie i nalezy ci sie teraz emerytura.
_________________
...
 
 
     
Kusiu 
Aktywny amator


Wiek: 31
Dołączył: 5908 dni temu
Posty: 167
Skąd: Sanok

Punkty: 1319
Wysłany: 2011-10-13, 15:25   

Ja od kilku miesięcy w ogóle nie mam zainstalowanego gta,nie pamiętam nawet dokładnie od kiedy.w sumie, to chyba sam siebie oszukuje myśląc, że jeszcze coś wydam.chodzi głównie o mature no i mase innych rzeczy, które są teraz dla mnie ważniejsze.oczywiście czasem przychodzi ochota żeby coś zrobić ciekawego, ale to mija gdy sobie przypominam,że nawet nie mam instalki. Stunting to fajna sprawa, może w zimie do tego trochę wrócę, ale już na pewno nie tak na poważnie jak kiedyś.na prawde długo w tym siedziałeś, ale to raczej dobra decyzja :wink: .
_________________
Future Memories
 
     
Roach 
Moderator



Wiek: 29
Dołączył: 5499 dni temu
Posty: 375

Punkty: 4170
Wysłany: 2011-10-13, 19:31   

Tak o to kończy się podróż najlepszego polskiego Stuntera. Mogę to napisać i mam nadzieję, że nikt się temu nie przeciwstawi. Twoje filmy zawsze imponowały nie tylko mi, ale większości polskim jak i zagranicznym Stunterom. To właśnie Ty wraz z Gesiorem pokazaliście Polsce co znaczy Stunting. Nie potrzebujesz Best Of, aby ludzie Cię pamiętali. Prawdziwi Stunterzy, czy sławni naukowcy zawsze zostają w pamięci. Ty właśnie jesteś jednym z nich. Na każdego przychodzi czas, niestety. Miło było widzieć Cię w tak wielu filmach reprezentując Polskę. Pozazdrościć Twoich dokonań jak i umiejętności. Miło również będzie Cię wciąż widzieć aktywnego na forum. To tyle ode mnie. ; )
_________________
 
 
     
Cichy 
Aktywny amator



Wiek: 28
Dołączył: 6036 dni temu
Posty: 136

Punkty: 1510
Wysłany: 2011-10-13, 20:46   

Znajdę, zabiję, wypatroszę. Nie ma sensu zakładać takich tematów, bo gdyby trzeba je zakładać, to pewnie byłaby ich cała lista. Stunt skończył się dla nas już na poziomie 2008 roku.
_________________
„Wiosna już przyszła, słońce szaleje
A diabeł nadal w głowie mej się śmieje."


 
     
Skamer 
Ja tu tylko sprzątam
Margines Stuntingu



Dołączył: 6354 dni temu
Posty: 1942
Skąd: Kraków

Punkty: 666626558
Wysłany: 2011-10-13, 21:17   

Cichy napisał/a:
Stunt skończył się dla nas już na poziomie 2008 roku.


Może dla Ciebie, ale nie dla mnie. Temat wolałem napisać, aby sprawa była jasna, odejście w tej kwestii bez słowa to przejaw braku kultury i szacunku do ludzi z którymi miałem przyjemność (większą lub mniejszą) współpracować.

Mariusz napisał/a:
Teraz zajmujesz się speedcubingiem? :D


Zajmowałem się wcześniej, ale dopiero teraz to wszystko wyszło. Sądzę że speedcubingiem zajmować się będę dalej :) . Ciekawe hobby wyrabiające przydatne umiejętności. Zabawa i trening umysłu w jednym ;) .


Jednak żeby nie było tak smutno to mam informacje na pocieszenie. Moje własne produkcje (5 solówek oraz 1 Collab) zostały już jakiś czas nagrane przeze mnie na autorską płytkę, także te filmy (jak później sprawdziłem repki też ! ) ocalały. Pamiątka zostanie już do końca, niewątpliwie :)
_________________
" Jest tylko jeden powód dla którego nie warto stuntować :
Crashe replay'ów... "
 
 
     
Rahim 
Aktywny amator



Wiek: 29
Dołączył: 5249 dni temu
Posty: 181
Skąd: Zielona Góra

Punkty: 2440
Wysłany: 2011-10-15, 09:34   

no szkoda, że odchodzisz...
może nie znaliśmy się bardzo (tzn. Ty mnie) ale wiem ile zrobiłeś dla Polskiej sceny stuntingu. Samo intro BoP mówi za siebie, poprostu mistrzostwo. Twój wkład w stunting jest bardzo wielki i za to wszyscy powinniśmy Ci podziękować. Ale tak jak wyżej już pisali, wróć jeszcze do nas, nie musisz przecież traktować stuntingu jak prace czy coś na przymus. Np ja tak mam, wejde na singla raz na pewien czas, bo najdzie mnie ochota, a jak nic nie zdonie to wychodze i tyle. Nie ma co się odcinać na zawsze od tego, kiedy lubiło się to...
Na prawdę Skamer, przemyśl to co napisałem wyżej, pewnie nie jeden z nas chciałby zobaczyć Cię jeszcze w jakimś grubszym projekcie ;)

Powodzenia
_________________
===>><<===

...---///Mods For Stunters\\\---...
''''''''''''''''''''''''''''''''''''
 
 
     
VIP|Charnel 
Przyjaciel



Wiek: 34
Dołączył: 6208 dni temu
Posty: 949
Skąd: mazowsze

Punkty: 11914
Wysłany: 2011-10-15, 18:44   

Żegnacie się z nim jak by szedł na wojnę, stunting jest już nudny i wcale się nie dziwie że po 4-5 latach ktoś już tego nie robi, w końcu to nie kara dożywocia przy komputerze LOL.
_________________

 
     
Poti 
Przyjaciel



Wiek: 30
Dołączył: 5617 dni temu
Posty: 437

Punkty: 24740
Wysłany: 2011-10-15, 22:07   

Charnel napisał/a:
Żegnacie się z nim jak by szedł na wojnę, stunting jest już nudny i wcale się nie dziwie że po 4-5 latach ktoś już tego nie robi, w końcu to nie kara dożywocia przy komputerze LOL.

Dobre xd


Coś od siebie:

Mexi przesadził z 2008r. Myślę, że do 2010 było jeszcze całkiem, całkiem.
W każdym bądź razie, stunt już przepadł i prawdopodobnie nie wróci, zostały ochłapy tego co było kiedyś. W dodatku Ty oficjalnie kończysz z tą zabawą, zostają same siurki. No nic trzymaj się, na gg będe Cię co jakiś czas dręczył, nie pozwolę Ci zapomnieć o tym syfie zwanym "stuntingiem" :D
_________________





 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka