Poprzedni temat «» Następny temat
GTA - Speed passed Chapters
Autor Wiadomość
How High 
Maniak postów


Dołączył: 5957 dni temu
Posty: 247

Punkty: 2360
Wysłany: 2012-05-19, 12:06   

53 w przybliżeniu to jest 50. Nie masz W OGÓLE liczby setek po lewej. Trójka zaokrągla w dół, więc zostawiamy tak jak jest, czyli 50.
_________________
Obyś zdechł, Gesior7.
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6568 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2012-05-19, 14:31   

Cysiek napisał/a:
How High napisał/a:
16 zaokrągla w górę, czyli liczba dziesiątek w górę o jeden.

A 53 to w przybliżeniu 100 bo jest większe od 50...
Zaokrągla się cyfrę jedności liczby jeśli jest liczbą całkowitą. Jeśli wymierną, zaokrągla się do 1, 2, 3 miejsca po przecinku. Ale nie pierwszą cyfrę w lewej...


Dobrze rozumujesz, ale nie do końca. Liczb całkowitych nie zaokrągla się do jedności. Oczywiście, zaokrągla się liczby wymierne przeważnie do liczby cyfr dziesiętnych (z uwagi, że system dziesiętny jest używany w wielu dziedzinach nauki). Ale HowHigh też ma rację. Można zaokrąglać liczby całkowite. Przypuśćmy, że operujesz bardzo dużymi liczbami, rzędu milionów albo miliardów. Wtedy zamiast pisać 6, 9 cyfr i więcej pisze się kilka, na przykład 3 cyfry i dodaje odpowiedni przedrostek (kilo, Mega, Giga, Tera, ...). Zaokrąglenie z 16 do pełnych dziesiątek jest poprawne. Ale nie wiem, czy jest sens zaokrąglać 3-cyfrową liczbę do dziesiątek z błędem ok. 25%.

How High napisał/a:
53 w przybliżeniu to jest 50. Nie masz W OGÓLE liczby setek po lewej. Trójka zaokrągla w dół, więc zostawiamy tak jak jest, czyli 50.

Howhigh, nie ma części setek po lewej, ale jeżeli zaokrąglisz 53 do pełnych setek, to powinno być 100, bo jest bliżej niż 0. Niestety ty nie masz racji.

Wygląda na to, że już nie macie się o co sprzeczać. Skoro tak, może już nie warto.

Skamer, będziesz pobijał kolejny rekord w przechodzeniu GTA na czas? Które GTA będzie teraz? San Andreas jest bodajże w pierwszej części GTA (GTA 1), ale również jest w dobrze nam znanym GTA: San Andreas. Które GTA Teraz bierzesz na wyścigi?
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Skamer 
Ja tu tylko sprzątam
Margines Stuntingu



Dołączył: 6374 dni temu
Posty: 1942
Skąd: Kraków

Punkty: 666626558
Wysłany: 2012-05-19, 18:26   

Jeżeli chcecie mogę nagrać całą serie z GTA 1 , a co do następnej próby to chodzi o San Andreas Chapter 1 w GTA 1 :) , bardzo ciężko przeprowadzić tam speedruna bo konwencje misji są takie aby grało się dłużej, jeżeli zejdę poniżej 20 min będę zadowolony. :)

Zgadzam się również z G7 ponieważ zaokrąglanie np. 15,5 minuty do 20 min oraz np 24,5 min także do 20 min jest poprawnie matematyczne jeżeli bierzemy pod uwagę liczbę dziesiątek ale jak można przyrównać dwa czasy różniące się w tym przykładzie 9 min ?
_________________
" Jest tylko jeden powód dla którego nie warto stuntować :
Crashe replay'ów... "
 
 
     
How High 
Maniak postów


Dołączył: 5957 dni temu
Posty: 247

Punkty: 2360
Wysłany: 2012-05-20, 16:44   

Mi cały czas chodziło o poprawność matematyczną Skamciu :)

No, ale czekamy na San Andreas, i robótki dla triady :)
_________________
Obyś zdechł, Gesior7.
 
     
Skamer 
Ja tu tylko sprzątam
Margines Stuntingu



Dołączył: 6374 dni temu
Posty: 1942
Skąd: Kraków

Punkty: 666626558
Wysłany: 2012-05-20, 18:11   Re: GTA - Speed passed Chapters

W takim razie zapraszam:



Niestety nie udało mi się nawet zbliżyć do 20 min, misje są tak zaprojektowane aby gra się dłużyła (np. w misji z napadem na bank sam przejazd zajmuje grubo 3 min :/ )

Rozgrywka trwała by jeszcze dłużej gdyby nie zbieranie "zwiększenia mnożnika" oraz celowe sfailowanie ostatniej misji po osiągnięciu 2 mln .

Za soundtrack posłużyła mi radiostacja HEAD RADIO z GTA 2 :)
_________________
" Jest tylko jeden powód dla którego nie warto stuntować :
Crashe replay'ów... "
 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6568 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2012-05-20, 22:47   

Skam, w filmie napisałeś "Grand Theft Auto San Andreas", podczas, gdy w filmie jest o GTA 1, nie GTA: SA.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Skamer 
Ja tu tylko sprzątam
Margines Stuntingu



Dołączył: 6374 dni temu
Posty: 1942
Skąd: Kraków

Punkty: 666626558
Wysłany: 2012-05-20, 22:50   

Przecież napisane jest po tym zaraz, "Chapter 1", czy w GTA San Andreas są jakieś rozdziały ?

Wiadomo przecież, że chodzi o miasto San Andreas w GTA 1 .

Nie będę przecież pisał Grand Theft Auto 1 bo to głupio wygląda a ta gra nazywa się po prostu "Grand Theft Auto".

Linki aktualizuje też w pierwszym poście jak coś.
_________________
" Jest tylko jeden powód dla którego nie warto stuntować :
Crashe replay'ów... "
 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6568 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2012-05-20, 22:57   

W GTA: San Andreas są rozdziały. Każde duże miasto to oddzielny rozdział, z resztą popatrz na opis misji: http://www.gtasanandreas.net/walkthrough/ lub http://pl.gta.wikia.com/w...GTA_San_Andreas .
Pierwsza gra z serii GTA to po prostu GTA, a GTA San Andreas to GTA San Andreas. Mylisz gry, Skamer.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Skamer 
Ja tu tylko sprzątam
Margines Stuntingu



Dołączył: 6374 dni temu
Posty: 1942
Skąd: Kraków

Punkty: 666626558
Wysłany: 2012-05-21, 01:02   

Gesior7 napisał/a:

Pierwsza gra z serii GTA to po prostu GTA, a GTA San Andreas to GTA San Andreas. Mylisz gry, Skamer.


Pierwsza gra z serii gta nazywa się "Grand Theft Auto" , koniec kropka.
W filmie podałem nazwę gry w jednej linijce.
Nazwę miasta w drugiej.
Nazwę rozdziału w trzeciej.

Wszystko jest oddzielone, doszukujesz się błędu, którego nie zrobiłem. Niczego nie mylę.
_________________
" Jest tylko jeden powód dla którego nie warto stuntować :
Crashe replay'ów... "
 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6568 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2012-05-21, 10:56   

No, dobra. Nie zrobiłeś błędu, skoro oddzieliłeś nazwę gry i miasta. Teraz już wszystko mi wyjaśniłeś. = )
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
How High 
Maniak postów


Dołączył: 5957 dni temu
Posty: 247

Punkty: 2360
Wysłany: 2012-05-21, 18:33   

To ja ci jeszcze w ramach równouprawnienia dokopie i skończymy ten temat.

Grand Theft Auto 1, teoretycznie, ale tylko teoretycznie jest poprawne. Tak samo jak 1A w matematyce. Jest poprawnie, ale tego się nie piszę bo ten jeden przedmiot/produkt/whateva , już jest zawarty w samej nazwie, lub opisanej nim literze, jak to A. I w ten sposób o wiele lepiej prezentuje się Grand Theft Auto, a w matematyce, nie piszemy jedynki, przy wyrażeniach literowych.

Obvious mode off, możecie teraz po mnie jechać jak po łysej kobyle.
_________________
Obyś zdechł, Gesior7.
 
     
fristajluch 
Maniak postów



Wiek: 31
Dołączył: 6592 dni temu
Posty: 245
Skąd: Łomża

Punkty: 3960
Wysłany: 2012-05-21, 19:35   

How High napisał/a:
To ja ci jeszcze w ramach równouprawnienia dokopie i skończymy ten temat.

Grand Theft Auto 1, teoretycznie, ale tylko teoretycznie jest poprawne. Tak samo jak 1A w matematyce. Jest poprawnie, ale tego się nie piszę bo ten jeden przedmiot/produkt/whateva , już jest zawarty w samej nazwie, lub opisanej nim literze, jak to A. I w ten sposób o wiele lepiej prezentuje się Grand Theft Auto, a w matematyce, nie piszemy jedynki, przy wyrażeniach literowych.

Obvious mode off, możecie teraz po mnie jechać jak po łysej kobyle.


<patrzy na notatki z równaniami różniczkowymi wielu zmiennych>


W matematyce, powiadasz...
_________________
"Gdyby nie internet, nie wiedziałbym ze na świecie jest tylu idiotów". [S. Lem]




 
 
     
How High 
Maniak postów


Dołączył: 5957 dni temu
Posty: 247

Punkty: 2360
Wysłany: 2012-05-21, 20:41   

Student ?
_________________
Obyś zdechł, Gesior7.
 
     
Skamer 
Ja tu tylko sprzątam
Margines Stuntingu



Dołączył: 6374 dni temu
Posty: 1942
Skąd: Kraków

Punkty: 666626558
Wysłany: 2012-05-21, 21:31   

Zamiast komentarzy do filmów, cały czas czytam jakieś dziwne zatargi. WTF ?!




I na tym póki co kończę tę serie, w najbliższym czasie nie będę miał czasu na robienie speed runów. W przyszły weekend jadę na Mistrzostwa polski układania kostki rubika, a potem także nie będę miał czasu na ściganie się z sobą w GTA 1 . Także nacieszcie się tym co wyprodukowałem do tej pory :)

P.S - Fristajluch , mam to samo w notatkach hahaha :D
_________________
" Jest tylko jeden powód dla którego nie warto stuntować :
Crashe replay'ów... "
 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6568 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2012-05-21, 22:03   

How High napisał/a:
To ja ci jeszcze w ramach równouprawnienia dokopie i skończymy ten temat.

Grand Theft Auto 1, teoretycznie, ale tylko teoretycznie jest poprawne. Tak samo jak 1A w matematyce. Jest poprawnie, ale tego się nie piszę bo ten jeden przedmiot/produkt/whateva , już jest zawarty w samej nazwie, lub opisanej nim literze, jak to A. I w ten sposób o wiele lepiej prezentuje się Grand Theft Auto, a w matematyce, nie piszemy jedynki, przy wyrażeniach literowych.

Obvious mode off, możecie teraz po mnie jechać jak po łysej kobyle.

Człowieku! Co ty za farmazony prawisz? Kompletnie Cię nie rozumiem. Może HowHigh, nie zbaczaj z tematu, bo już nieźle Ci się pokręciło. Mów na temat.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka