Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowy (S)kamerowane
Autor Wiadomość
Skamer 
Ja tu tylko sprzątam
Margines Stuntingu



Dołączył: 6374 dni temu
Posty: 1942
Skąd: Kraków

Punkty: 666626558
Wysłany: 2012-07-17, 00:45   Rozmowy (S)kamerowane

Witajcie.
Ten temat powstał po to aby móc pobudzić wasze szare komórki do myślenia jak i do umiejętności wypowiada się na różne tematy.

Tutaj można pisać o wszystkim ale nie koniecznie o niczym. (to, że posty w tym dziale nie są naliczane nie zwalania nikogo z SPAMOwania bezsensownymi wiadomościami).

Jako iż mój post zapoczątkowuje ten temat, rozpocznę rozmowę następującym pytaniem a raczej zagadnieniem.

Czym według was jest inność drugiego człowieka żyjącego w społeczeństwie ? Czy można ją utożsamiać z nienormalnością ? Zatem czy normalne jest upodabnianie się do innych i czy jest to w ogóle w pełni możliwe ? Dlaczego ludzie próbują się upodabniać do innych wbrew samemu sobie ?

Zapraszam do dyskusji oraz do poruszania innych tematów, o których chcielibyście pogadać :)
_________________
" Jest tylko jeden powód dla którego nie warto stuntować :
Crashe replay'ów... "
 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6568 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2012-07-17, 04:26   

Skamer, wiesz, że trudno jest zrozumieć zagadnienie, o którym piszesz?

Jeżeli dobrze rozumiem, zagadnienie mówi o indywidualności jednostek w życiu społecznym i postrzeganiu odmiennych zachowań przez grupy ludzi.

To jest trudny temat. Mam jednak swoje zdanie. Olewaj głupotę głupców, nie patrz na to, co myślą o Tobie inni. Bądź sobą. Niepowtarzalność to dar od Boga. Nikt nie może ci tego odebrać.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
~PKS|Raziel 
PKS Team



Wiek: 30
Dołączył: 6379 dni temu
Posty: 1507
Skąd: Myczków

Punkty: 7299
Wysłany: 2012-07-17, 21:23   

Zacznę może od krótszej wypowiedzi na temat tego czy możłiwe jest upodobnianie się do innych. Otóż... Kazdy z nas ma z tym styczność na co dzień. Przykładem tego może być szoł- biznes, który prezentuje nam "bohaterów" z którymi chcemy się utożsamiać. Jedni zachwyceni twórczością Stephena Kinga zaczynają próbować sami pisac swoje powieści, inni widząc jak Mariusz Pudzianowski tańczy na lodzie zakładają łyżwy i srruuu - przed siebie. Czemu? bo tak robi ich idol. Ludzie są istotami społecznymi, a każde społeczństwo dysponuje pewną hierarichią na czele której stoi osobnik "najlepszy, w którego ślady idą inni podwładni. Człowiek od zawsze potrzebuje jakiegoś wzorca, tym samym krztałtując samego siebie. Będąc niemowlakiem stara się upodabniac do swoich rodziców, będąc młodzieńcem, stara się upodabniac do idolów wykreowanych przez telewizje oraz "fajnych kolesi ze szkoły" a będąc dorosłym człowiekiem stara się dążyć za czymś większym (ideologią, religią) poniekąd stworzoną przez kogoś.
_________________
Coś dla osób, które lubią moje stunty :)

I dla moich przyjaciół!

 
 
     
Skamer 
Ja tu tylko sprzątam
Margines Stuntingu



Dołączył: 6374 dni temu
Posty: 1942
Skąd: Kraków

Punkty: 666626558
Wysłany: 2012-07-17, 21:23   

Gesior7

Wiem, że nie jest prosty. Jednak doskonale się w nim odnalazłeś i Twoja opinia na ten temat bardzo mi się podoba.

Nie odpowiedziałeś jednak na pytanie dlaczego ludzie próbują się upodabniać (zachowaniem, wyglądem) do innych ludzi, zamiast szukać tego co ich wyróżnia z pośród innych.

Raziel
To co mówisz jest prawdą jednak każdy z nas ma wrodzone indywidualne predyspozycje (talenty), które często z powodu spoglądania tylko i wyłącznie na innych umierają. Nasz pierwszy wzorzec, jakim są rodzice to taki, którego nie wybieramy. To późniejsze naśladowanie "lepszych" od nas (zwłaszcza w młodym wieku) niszczy indywidualność człowieka.
_________________
" Jest tylko jeden powód dla którego nie warto stuntować :
Crashe replay'ów... "
 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6568 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2012-07-18, 12:28   

Cytat:
Nie odpowiedziałeś jednak na pytanie dlaczego ludzie próbują się upodabniać (zachowaniem, wyglądem) do innych ludzi, zamiast szukać tego co ich wyróżnia z pośród innych.

Nie wiem, Skamerze. Nie wiem.

Naśladowanie idoli w cale nie musi niszczyć indywidualności. Myślę, że Raziel ma racje. Poniekąd potrzebujemy wzorców do naśladowania. Świat, w którym żyjemy jest dziwny i skomplikowany. Potrzebujemy więc drogowskazu, żeby się nie zgubić w tym świecie. Podstawowym drogowskazem dla wierzącego człowieka jest Biblia. Drugim ważnym drogowskazem są inni ludzie obok. Różni ludzie. Wybieramy sobie naszych idoli i idziemy ich śladami, ponieważ jesteśmy przekonani, że postępują słusznie. Przeważnie są to ludzie starsi, ponieważ mają więcej doświadczenia. Wiele możemy się nauczyć od innych ludzi. To nie znaczy, że przestajemy być sobą i tracimy indywidualność. Nic nie musimy tracić, podążając za naszymi autorytetami.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
~PKS|Nyqual 
PKS Team



Wiek: 29
Dołączył: 6190 dni temu
Posty: 520
Skąd: Vice City

Punkty: 10260
Wysłany: 2012-07-18, 16:39   

Często indywidualność samego człowieka zabija otoczenie w którym się znajduje. Dobrze obrazuje to powiedzenie.

Cytat:
Kiedy wchodzisz między wrony musisz krakać tak jak one
_________________




 
 
     
Skamer 
Ja tu tylko sprzątam
Margines Stuntingu



Dołączył: 6374 dni temu
Posty: 1942
Skąd: Kraków

Punkty: 666626558
Wysłany: 2012-07-18, 17:18   

Nie mówię tutaj o sytuacjach, w których dana osoba izoluje się od otoczenia. Sama umiejętność odnajdywania się w społeczeństwie, w którym się żyje jest bardzo ważną umiejętnością.
Ludzie za to opierają się często na wzorcach, które zostają im odgórnie narzucone, dokonuje wyboru niekoniecznie trafnego, nie na każdym przecież można się wzorować. Czy często nie jest tak, że ludziom podoba się to co jest popularne ? :)
_________________
" Jest tylko jeden powód dla którego nie warto stuntować :
Crashe replay'ów... "
 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6568 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2012-07-18, 18:13   

Skamer napisał/a:
Czy często nie jest tak, że ludziom podoba się to co jest popularne ?

Jakoś sam tego nie czuję. Jak coś mi się podoba, to po prostu się podoba i nie musi być popularne.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka