Poprzedni temat «» Następny temat
Samoczynne hamowanie
Autor Wiadomość
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6548 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2015-11-01, 16:40   Samoczynne hamowanie

Mam problem związany z częstotliwością renderowania klatek. Otóż, gdy wyłączam opcję "Frame Limiter" w grze "GTA: San Andreas", to po puszczeniu gazu i jadąc motocyklem, motocykl sam hamuje. Sprawdziłem, że problem dotyczy częstotliwości renderowania, za pomocą programu "San Andreas FPS Increaser": Po usunięciu limitu mam kilkaset FPS, a problem z hamowaniem motocykla się wyolbrzymia. Nie jestem w stanie Nawet tak zahamować używając hamulcy. Z resztą, zobaczcie na nagraniu:

https://www.youtube.com/watch?v=TJCh2qecu_0

Problem natomiast nie występuje po włączeniu opcji Frame Limiter w grze (25 FPS), oraz w modyfikacji "San Andreas: Multiplayer" (100 FPS).

Czy ktoś z Was miał z tym do czynienia?
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
SouL 
Maniak postów



Wiek: 30
Dołączył: 5712 dni temu
Posty: 335
Skąd: Świdnica

Punkty: 11049
Wysłany: 2015-11-07, 10:22   

Przed chwilą dokładnie testowałem ten mod , i osiągając aż ponad 500 fps nie ktorych przypadkach , nie da sie normalnie stuntować , kamera obraca sie powoli gdy skręcasz , albo nie obraca sie wcale :(


Ogólnie Gesior nie polecam tego moda ze wzgledu na to że nie da się normalnie stuntować , lepiej zostać przy standardowych 100-130 fps :)

Natomiast nie wiem czy tego moda nie będę używał do nagrywania Repek ze względu że wygląda całkiem płynnie :J
_________________

 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6548 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2015-11-11, 16:28   

Udało mi się zejść do 60 przez włączenie synchronizacji pionowej w sterowniku graficznym. I teraz nie widać tych objawów. Problem był w tym, że bez tego programu (to nie mod) mam podobne objawy. To znaczy nie aż tak wyraźne, ale zaniepokoiło mnie to. Ostatnio stuntowanie mi w ogóle nie wychodziło, chociaż próbowałem coś skleić. Dzięki za odpowiedź, Soul. = )
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Przemm 
Nowicjusz


Dołączył: 4339 dni temu
Posty: 17

Punkty: 240
Wysłany: 2015-11-21, 11:43   

Nie używajcie tego programu/modyfikacji nawet do nagrywania.

https://www.youtube.com/watch?v=miGPV9ZPs-s

Przez co duża część stuntów w tym filmie wygląda mało legitnie.

https://www.youtube.com/watch?v=5A5CdU3y0zI


A do stuntowania tym bardziej, fizyka gry zdaje się być inna.
_________________


2007-2014
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6548 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2015-11-21, 22:41   

Nie widziałem tego nigdy, grając. Bez względu na ilość klatek. Z resztą po lewej tronie to jest chyba wersja z PlayStacji. Co do drugiego filmu, czy to jest film bez modów? Mniej więcej od połowy stunty wyglądają i są dziwne. Loty są zbyt zbyt wysokie. O wiele za. Znam parę miejscówek z tamtych stuntów. Niektóre z tych stuntów próbowałem wykonać coś około kilku tysięcy razy, no, może nie aż tyle, ale zdecydowanie wystarczająco, żeby mieć pojęcie, że stunty widziane w filmie są po prostu oszukane, bo są robione w innej grze. Nie wiem, co zmodyfikowano. Od pewnego momentu widzę takicj pełno w stunt-filmach. Właśnie od tamtego czasu zwątpiłem w stunting w GTA.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Przemm 
Nowicjusz


Dołączył: 4339 dni temu
Posty: 17

Punkty: 240
Wysłany: 2015-11-22, 22:47   

Ocknij się facet, wszystko jest z peceta i niezmodowane. To, że nie możesz wykonać tych trików świadczy tylko o twoich umiejętnościach. Gesior, jeżeli chciałbyś pojechać po Ziomku, musiałbyś zmierzyć się na musztardowy challenge.
_________________


2007-2014
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6548 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2015-11-24, 18:38   

Do nikąd stąd nie jadę. Dzięki za pomoc. I za ocenę moich jakże znikomych umiejętności. Jakże bardzo tego potrzebowałem. Nie wiem, po co zamieściłęś oba te filmiki, ale szkoda rozwijać niekończące się dyskusje, prowadzące donikąd.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
SouL 
Maniak postów



Wiek: 30
Dołączył: 5712 dni temu
Posty: 335
Skąd: Świdnica

Punkty: 11049
Wysłany: 2015-12-02, 09:04   

Jak przemoo był zawsze skur*** XD tak teraz przyznam mu racje :D nie używaj tej modyfikacji , bo to wygląda źle , lepiej mieć te 25 fps w repkach i mniej w grze niż 30 w repkach i motor ci samoczynnie hamował w GTA. a to czy masz 120 fps czy 400 to nie ma żadnej różnicy pozatym że ci GTA tylko szwankuje :)
_________________

 
 
     
VIP|Art 
Dziecko neo


Wiek: 31
Dołączył: 5341 dni temu
Posty: 663
Skąd: Myszków

Punkty: 28050
Wysłany: 2015-12-02, 11:48   

ogarnijcie jak w tym silentpatchu zrobic tak zeby miec limit 25fps w repkach i w jakimstam pliku 14 zamiast 0 nie pamietam jakim i bedzie wszystko dzialac normalnie
_________________

 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6548 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2015-12-02, 17:09   

W repkach zawsze jest 25fps, nie ważne, jak przyśpieszysz grę. Replaye zawsze są nagrywane z taką częstotliwością, i jeszcze nie widziałem programu, który to zmienia (a szukałem już).
A tak na marginesie, "San Andreas FPS Increaser" chyba nie zalicza się do modyfikacji, o ile mi wiadomo, ponieważ nie modyfikuje plików gry.

Zanim sprawdziłem ten program, myślałem że skoro stunterzy robiący filmy ze stuntami piszą i zapierają się, że nie używają modyfikacji (a skoro taki hack nie zalicza się do modyfikacji, to by pasowało), a co poniektóre stunty na filmie wyglądają, jakby grawitacja czasami nie działała na pojazd (widać głównie w stuntach NRG-500), to może stuntują wyżej dlatego, że mają więcej FPS. Wiem, że w przypadku taxi boost częstotliwość generowania klatek ma znaczenie. Sprawdziłem, jak stuntuje się po zwiększeniu częstotliwości generowania klatek przy pomocy tego programu, i poza tym dziwnym zachowaniem się motoru i ruchu na ulicy niewiele się zmienia.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
VIP|Art 
Dziecko neo


Wiek: 31
Dołączył: 5341 dni temu
Posty: 663
Skąd: Myszków

Punkty: 28050
Wysłany: 2015-12-02, 21:56   

jak masz to gowno to masz 30fps w repkach
_________________

 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6548 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2015-12-05, 16:37   

Sprawdziłem. Faktycznie nowe replaye nagrywają się z prędkością 30fps, a stare są przyspieszone z 25fps do 30fps.
Skoro problem z tym dziwnym hamowaniem NRG jest już rozwiązany, to 30fps podniosłoby jakość stunt filmów i byłoby przydatne do nagrywania filmów fabularnych.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Alibi 
Aktywny amator



Wiek: 28
Dołączył: 5240 dni temu
Posty: 159
Skąd: taka powaga?

Punkty: 1790
Wysłany: 2015-12-08, 22:46   

Aha! mam was moderzy!
_________________




Never look at what you've lost
 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6548 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2015-12-23, 14:37   

Dzięki. Myślałem, że to tylko u mnie tak się dzieje.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
VIP|Art 
Dziecko neo


Wiek: 31
Dołączył: 5341 dni temu
Posty: 663
Skąd: Myszków

Punkty: 28050
Wysłany: 2015-12-23, 18:56   

jesli masz silent patcha i wylaczysz frame limiter ***
jak to rozwiazac:
sciagnijcie sobie bracia i siostry stream ini extender i ustawcie framedelay na 14, wtedy wszystko bedzie tak jak byc powinno
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka