Poprzedni temat «» Następny temat
Kino stuntera
Autor Wiadomość
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6547 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2018-04-22, 16:16   Kino stuntera

Kolejne polskie produkcje. Te dwa filmy można było sobie pobrać ze strony 'zaibatsu.pl'. To były jedne z pierwszych stuntów z GTA San Andreas, jakie oglądałem. Niesamowicie podobał mi się styl: szeroki kąt widzenia kamery, cel lekko przesunięty w prawy dolny róg; takie delikatne zabiegi polepszające, a do tego przy montażu i trickach taki luźny styl, gdzie można było zobaczyć zarówno upadki jak i ostateczne stunty.
A! Dodam jeszcze, że goście, którzy to kręcili są nie tylko stunterami w GTA, ale także w życiu na co dzień.

Łapa w górę, kto pamięta te filmy i stronę zaibatsu.pl!




===

Lista odtwarzania:

1. Otherside 2
2. Amped
3. Amped 2
4. Interlocked
5. Natural Power 2
6. Natural Power
7. Do The Goon
8. Looking Down
9. WipeOut
10. French Touch (final)
11. TMS: Overflow
12. SA Smackdown
12. Midnight
13. TMS Illusions
14. Crashtest IV
15. Rybex stunt movie
16. Just Ride


===

Dość długo nie wspominałem polskiego stunt-filmu. Zapodam więc pozycję, którą kojarzę ze starych i dobrych czasów, pozycję, którą z przyjemnością sobie wspominam.

Crashtest IV

___

Oto nasi iluzjoniści pokażą przed państwem rzeczy niewyobrażalne.
Krytycy jak zwykle nie dowierzali, i były posądzenia o doping. Jednak "TMS Illusions" był źródłem inspiracji dla kolejnych filmów, oraz pokazem genialnych możliwości znanych riderów. Warto sobie wspomnieć.

TMS Illusions

___

Pamiętacie Apollo Productions? Strona, co prawda już nie działa, ale "Midnight", to był świetny film! Nadal jest.

Midnight

___

Znany i lubiany stunt film "Smackdown" grupy paru stunterów: Darkness i Kaneda (DARKAN production). Wielu stunterów naśladowało stunty z tego filmu, po czym widać, że stunty się podobały.

SA Smackdown

___

To jest jeden z bardziej niekonwencjonalnych stunt-filmów. Ciekawe metody, super precyzyjne lądowania, znany i profesjonalny zespół "Twisted Metal Stunters".

TMS: Overflow

___

No i mamy pierwszą dziesiątkę!
French Touch miał bodajże dwie wersje. Pierwszej co prawda nie widziałem, ale prawdopodobnie niewiele straciłem, bo French Touch V2 (final) to jest coś, co po prostu trzeba zobaczyć. Zatem pozycja obowiązkowa na naszej playliście.

Zapraszam również na forum gtastunting.net: http://www.gtastunting.ne...16757.msg293883

French Touch (final)

___

French Bikes: WipeOut. Kolejny świetny film zespołu "French Bikes". Dodam, że o filmie dowiedziałem się od kumpla (Kanosh), który również udzielał się tu na forum, a z filmu nauczyłem się kilku nowych stuntów rowerowych w GTA:SA. Warto go sobie przypomnieć.

WipeOut

___

Pierwszy wspólny film francuskiej społeczności stunterskiej: "Looking Down". Jest to jeden z moich ulubionych stunt-filmów. Często wracam do niego, aby obejrzeć kolejny raz. W filmie udział wzięli sami najlepsi stunterzy: Black cameleon, Black Fox, Cool man, ExPlosion, Furious, FoX`MaSteR, Greenweed, Jordinus, Kafeine, KaynT, KaZe, KrashKiller, kilak, Makrame, mc619
Dodam, że strona francuskiej społeczności stunterskiej: http://gta-stunt.com jest wciąż aktywna. Zapraszam również na tę stronę.

Looking Down

___

Kolejny stunt-film z serii rowerowych, "Do The Goon" jest najwcześniejszym tego typu filmem, jaki znam. Film został wykonany i opublikowany w 2006 roku przez paru ludzi: Ghost, Godfather. Jako gość specjalny w filmie udział wziął także KillaMarci. Film nie jest długi, ale stunty jak na tamten czas, są na poziomie hard-core. Osobiście próbowałem wykonać niektóre z nich i muszę powiedzieć, że to trudny wyczyn.

Do The Goon

___

"Natural Power" jest równie dobry jak druga część. Ten projekt zorganizowali Raziel i DarkWolf. Już sam pomysł ze stuntami wyłącznie rowerowymi jest ciekawy, aczkolwiek Ten film nie jest pierwszym filmem realizującym taki pomysł. GTA: San Andreas jest pierwszą grą w serii GTA, dysponującą pojazdami napędzanymi siłą mięśni. Stunty rowerem wychodzą tu całkiem stylowo, co z pewnością można dostrzec w przedstawionym filmie.

Natural Power

___

Tym razem coś z Polski. Natural Power 2 to sukcesor stunt-filmu polskiej załogi, gdzie pojawiają się stunty tylko i wyłącznie na rowerach. Miałem zaszczyt wystąpić w tym filmie. A warto było, bo film wyszedł świetnie. Natural Power 2, czyli w nogach siła.

Natural Power 2

___

Nie tylko w GTA: San Andreas, ale także i na silniku GTA: Vice City przygotowano naprawdę solidny film grupowy. 2007-01-27 powstał film z udziałem aż 39 stunterów. Także praca nad samym filmem powstała we współpracy kilku ludzi. Film nie jest długi (trwa 9:50 minuty), a silnik Vice City to zupełnie inna klasa i styl, którego w tym filmie nie brakuje. Stunterzy znani są głównie z Vice City, na przykład: Daffy, Kaneda, Feron, Kingjad, Plethzorb, ..., ale jest też paru, których znam z San Andreas takich jak: Sweet, Turtle Dick, Dannye, Makrame, Tackleberry, aczkolwiek Tack. jest dobrze znany również z Vice City. Zapraszam do obejrzenia!

Interlocked

P.S.: Dostępny tu materiał jest dość słabej jakości, więc, jeżeli ktoś chciałby, mogę wrzucić film w lepszej jakości.

___

"Amped 2" jest sukcesorem wspomnianego poprzednio filmu pt. "Amped". Jest równie dużo znanych stunterów. Jest też kilka, moim zdaniem, solidnych i wartościowych stuntów, jednak uważam że od poprzednika pozostaje daleko w tyle, jeżeli chodzi o stunty i montaż. Jako ciekawostkę powiem, że w tym filmie jest stunt naszego stuntera z Polski, to jest Shark'a. Niestety Shark nie jest nawet wymieniony jako uczestnik, a spośród zgłoszonych stuntów wybrano najsłabszy stunt, jaki się tylko dało, co uważam za spory nietakt ze strony organizatorów i wykonawców filmu.

A Wy, jak oceniacie ten film? Jest gorszy, czy lepszy od poprzednika? Chętnie poznam Wasze argumenty.

Amped 2

___

Kolejnym filmem jest większości z nas dobrze znany "Amped". "Amped" jest pierwszym zbiorowo zorganizowanym stunfilmem w GTA San Andreas, łączącym stunterów wielu narodowości i grup stunterskich. Wstępniak filmu oraz montaż nie są skomplikowane, ale i tak cały film robi pozytywne wrażenie. Stunty, jak na tamten czas są na bardzo dobrym poziomie. Wielu próbowało podrobić zarówno montaż, jak i stunty znane z tego filmu, ale oryginał jest tylko jeden.

"Amped":

https://www.youtube.com/watch?v=5Lcfq0LqjIQ

___

Witam!

Wyszła propozycja od od naszego kolegi, Raziela, aby przypomnieć nieco z Dawnych filmów z GTA. Postanowiłem więc, że raz na jakiś czas zarzucę ciekawy film z dawnych lat.
Ze względu na tematykę forum będą to przede wszystkim stunt-filmy, ale być może, że zarzucę jakiś szort z fabułą. Od razu mówię, że nie będą to tylko i wyłącznie filmy studia PKS.

Jako pierwszy wybrałem "Otherside 2". Utkwił mi w pamięci ze względu na pomysłowy wstępniak (tzw. "intro"), gdzie w ognistych kulach, z Nieba na Ziemię zostają zesłani stunterzy o nadprzyrodzonych zdolnościach, jakie zobaczymy w dalszej części filmu. Nie mogłem znaleźć filmu w sieci, więc pozwoliłem sobie umieścić go na portalu "Youtube", abyście mogli go jeszcze raz obejrzeć.

Oto "Otherside 2". Zapraszam!

https://www.youtube.com/watch?v=1GBNH8rjBWo

Jeżeli przypomnicie sobie jeszcze inny, ciekawy film i będzie do niego dostęp, aby obejrzeć, zapraszam do nadsyłania propozycji oraz do dyskusji w temacie.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Avi 
Aktywny amator



Wiek: 30
Dołączył: 5889 dni temu
Posty: 104

Punkty: 830
Wysłany: 2018-04-24, 18:02   

Amped

Amped 2
_________________

 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6547 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2018-04-24, 19:50   

Ampedy to klasyka. Pierwszy był i jest genialny, ale drugi, to już niestety porażka. Mam oba filmy u siebie, a że są jeszcze w sieci, to będzie okazja umieścić na playliście.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
VIP|Art 
Dziecko neo


Wiek: 31
Dołączył: 5340 dni temu
Posty: 663
Skąd: Myszków

Punkty: 28050
Wysłany: 2018-04-27, 23:08   

przeciez drugi jest lepszy
_________________

 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6547 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2018-04-29, 19:54   

Zatem zrobimy małe porównanie. Najpierw przypomnimy sobie pierwszego Ampeda. W pierwszym poście jest już film z krótkim opisem.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6547 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2018-05-09, 19:40   

No to porównajcie sobie: "Amped" i "Amped 2". Zobaczcie pierwszy post!
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
NoName 
Maniak postów


Wiek: 36
Dołączył: 6078 dni temu
Posty: 239
Skąd: Skierniewice

Punkty: 2500
Wysłany: 2018-06-01, 22:01   

Natural Power 2 jaka firma to montowala ulala. Fajne wspominki. Pozdrawiam.
_________________

 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6547 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2018-07-27, 21:31   

Pierwsza dziesiątka na liście!
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Avi 
Aktywny amator



Wiek: 30
Dołączył: 5889 dni temu
Posty: 104

Punkty: 830
Wysłany: 2018-08-11, 07:11   

jak mogłes zapomnieć o smackdown

https://www.youtube.com/watch?v=tCd23kRoby0
_________________

 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6547 dni temu
Posty: 2606
Skąd: Białystok

Punkty: 39714
Wysłany: 2018-08-11, 08:45   

W sumie to nie zapomniałem. To też mam u siebie. Było jeszcze dużo innych filmów, które chciałem wspomnieć. Dzięki! Umieszczę ten film przy najbliższej okazji.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka