Poprzedni temat «» Następny temat
Historia PKS
Autor Wiadomość
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6594 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2010-07-06, 22:16   Historia PKS

Cześć Wam!

W toku powstaje publikacja o historii filmów z GTA (machinima), oraz filmowców. W temat wchodzi polski GTA stunting. I tu jest miejsce na naszą historię.
Chciałbym, żebyście wspomnieli okres początków polskiego stuntingu, oraz historię z okresu pomiędzy GTAFilms a PKSStudios.
Nieocenione będą wypowiedzi ludzi, którzy przychodzilu tu z GTAFilms i pamiętają te czasy.

Piszcie, co pamiętacie, tytuły filmów, projekty, cytaty, które zapadły w pamięć, wszystko, co ma wspólnego z historią GTAfilmów i polskiego stuntingu. Chcę pod koniec tygodnia zebrać wszystkie informacje i przekazać twórcom publikacji.

Pamiętacie SA-USAGE? Niewiele brakowało, aby film doczekał swojej premiery. Była nawet zapowiedź, oraz intro.
To był ważny punkt w historii stuntingu, jednak wiele działo się na naszym forum i dużo projektów z naszego forum zostało dokończonych. Wiemy o GTA stuntingu najwięcej.

Piszcie.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Deidara 
Maniak postów



Wiek: 114
Dołączył: 5616 dni temu
Posty: 230
Skąd: Japanese

Punkty: 2660
Wysłany: 2010-07-06, 22:44   

polski stunting 3h3h3h3 nie ma o czym opowiadac.
 
     
Yama 
Aktywny amator


Dołączył: 6457 dni temu
Posty: 140

Punkty: 2132
Wysłany: 2010-07-07, 04:36   

Dużo nie trzeba mówić - Rybex, czyli pierwszy, polski wyznacznik stuntingu.
 
     
Mariusz 
Moderator
sex



Dołączył: 6065 dni temu
Posty: 1179
Skąd: prawiePoznań

Punkty: 4510
Wysłany: 2010-07-07, 10:11   

Deidara napisał/a:
polski stunting 3h3h3h3 nie ma o czym opowiadac.


Jak nie ma? Nikt chyba nie pamięta strony Zaibatsu.pl (nieistniejąca) i dosyć sporego zbioru stunt-movies robione przez amatorów, ale też przez dosyć doświadczone w montażu osoby (jak na tamte czasy). Osobiście pamiętam stunt film z użyciem samochodów w Vice City przy muzyce z Jamesa Bonda i wstawkami słów Tommy'ego. Świetny film. Później jeszcze pamiętam filmik autorstwa GreqSSJ (dokładnie nie pamiętam jego nicku, ale to było coś w tym stylu). Pierwszy raz zobaczyłem tam airgraba w VC w formie zepchnięcia motocyklu z rogu budynku. A to było już bardzo dawno. Chociaż strona nie istnieje chyba dobre kilka lat to z sentymentem wspominam tamte filmy. Pamiętam ten trailer SAUSAGE, ktoś (Drool? :J ) podesłał mi go dosyć dawno. Fajnie sobie przypomnieć, że kiedyś stunting w Polsce nie był takim gównem jak teraz. Polskie Koło Stunterskie znalazłem też z jakiejś innej strony, zawsze chciałem tam się dostać, nawet to pamięta Charnel (siedzenie po kilkanaście godzin i robienie stuntów z Ampeda xD ). Później było już tylko coraz gorzej ze stuntingiem w Polsce.
_________________


 
     
Deidara 
Maniak postów



Wiek: 114
Dołączył: 5616 dni temu
Posty: 230
Skąd: Japanese

Punkty: 2660
Wysłany: 2010-07-07, 11:52   

Mariusz napisał/a:
Deidara napisał/a:
polski stunting 3h3h3h3 nie ma o czym opowiadac.


Jak nie ma? Nikt chyba nie pamięta strony Zaibatsu.pl (nieistniejąca) i .



Pamietam, bywalem na niej
 
     
Dave 
Nowy użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 5060 dni temu
Posty: 3

Punkty: 70
Wysłany: 2010-07-09, 07:46   

Warto zwrócić uwagę na filmiki z Zaibatsu, które ukazały się wcześniej niż Rybex (np. Motorbike Extreme KoNki'ego). Pamiętają one jeszcze czasy kiedy nie było GTA SA.
Potem jest swego rodzaju pustka - Yama wspomniał o Rybex'ie. On sam został krótko opisany, jednak bez opisu innych osób pozostanie filmem drugoplanowym, bez większego wpływu na ówczesną scenę.
Najwazniejszymi momentami jest moment powstania PKS oraz działalność - zarówno w czasach GTA Films, jak i po nich. Są tu osoby, które pamiętają te czasy - ja niestety dużo powiedzieć nie mogę, ponieważ nie byłem zaangażowany w stunt movies.
 
     
Mariusz 
Moderator
sex



Dołączył: 6065 dni temu
Posty: 1179
Skąd: prawiePoznań

Punkty: 4510
Wysłany: 2010-07-09, 09:26   

Dave napisał/a:
Warto zwrócić uwagę na filmiki z Zaibatsu, które ukazały się wcześniej niż Rybex (np. Motorbike Extreme KoNki'ego). Pamiętają one jeszcze czasy kiedy nie było GTA SA.
Potem jest swego rodzaju pustka - Yama wspomniał o Rybex'ie. On sam został krótko opisany, jednak bez opisu innych osób pozostanie filmem drugoplanowym, bez większego wpływu na ówczesną scenę.
Najwazniejszymi momentami jest moment powstania PKS oraz działalność - zarówno w czasach GTA Films, jak i po nich. Są tu osoby, które pamiętają te czasy - ja niestety dużo powiedzieć nie mogę, ponieważ nie byłem zaangażowany w stunt movies.


Podobno to co zostaje wrzucone do internetu zostaje w nim na zawsze, a tych filmów było sporo (pamiętam jeden z piosenką Millencolin - No Cigar i wspomniany w poprzednim poście film w którym po raz pierwszy zobaczyłem airgraba (nie wiedziałem, że to takie proste). Tego się nie zapomina, pamiętam tą ekscytacje banalnymi dzisiaj stuntami, jeździe na dwóch kółkach itd. Wtedy nie było rzeczy typu Dannye SCM, rzadko stosowano niezniszczalność więc wyobraźcie sobie stunty wykonywane na styk płonącym PCJ-600 który potem i tak wybuchał, ale efekt był naprawdę fajny. Nowocioty tego nie będą pamiętać :P

Na Zaibatsu właściwie to robiłem autka do GTA2 w paincie, zacząłem wtedy swoje pierwsze prace pixel artowe i co jakiś czas robiłem screena na SOTW (chyba tak to się nazywało?).

Pamiętam stronkę GTAFilms ale nie udzielałem się na niej. O samym PKSie wiedziałem niewiele. Dopiero kiedyś tam pod koniec 2006 roku zacząłem wykonywać lipne stunty, a później zrobiłem swoją pierwszą solówkę. Wtedy czasy jednak były całkiem inne ale warto powspominać.
_________________


 
     
Kiper 
Moderator



Wiek: 30
Dołączył: 5380 dni temu
Posty: 442
Skąd: Żywiec

Punkty: 4458
Wysłany: 2010-07-09, 10:06   

Ja dalej pamiętam, jak męczyłem stunty bez maina... Za każdym razem, kiedy chciałem znaleść się z powrotem na początku run up'a, to musiałem tam jechać i tak w kółko . :D Mi za to ze wszystkich filmów gta z tamtych czasów najbardziej w pamięć zapadły 3 filmy:
-Amped 1
-Amped 2
-Earthquake 2

Gdy oglądałem stunty z tych filmów, to nie mogłem się nadziwić jak to jest możliwe, nie mówiąc już tutaj o tym co 1 raz pomyślałem gdy zobaczyłem pierwszego boosta. Praktycznie codziennie wstawałem rano, odpalałem powyższe filmy i próbowałem zrobić choć jeden stunt :) Potem poznałem kilku ludzi na samp, wszyscy modzili ale ja po obejrzeniu Amped'ów nie byłem w stanie sobie wyobrazić stuntu nie możliwego dla tych kolesi. Tak czy inaczej, dzięki tym modderom zacząłem swoją przygode ze stuntem. Pamiętam początki SS, pamiętam też wielu stunterów (dzisiaj będących w czołowych crewach świata). Strone GTafilm dobrze znałem i lubiłem. Swego czasu bardzo kręciły mnie mini seriale z gta i kiedyś miałem nawet chęć i koncepcje stworzenia takiego serialu. Niestety ale wtedy scripting i inne wymysły ludzi z gtas nie były dla mnie prostą rzeczą. Pamiętam też mini serial studia pks :D Przyznam bez skrupułów, lagi i denny scenariusz ale co tam z sensem filmu, wyobraźcie sobie jaką frajdę mieli ludzie, którzy byli w to zaangażowani :wink: ahhh tamte czasy...
_________________


 
 
     
Dave 
Nowy użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 5060 dni temu
Posty: 3

Punkty: 70
Wysłany: 2010-07-09, 11:38   

Cytat:
Pamiętam też mini serial studia pks

Nigdy o nim nie słyszałem... Jest jeszcze może do obejrzenia albo ktoś wie na ten temat cos więcej?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka