Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany, zmiany, zmiany...
Autor Wiadomość
ciasteczkowy potwór 
Maniak postów



Wiek: 31
Dołączył: 6506 dni temu
Posty: 233
Skąd: Polska

Punkty: 5856
Wysłany: 2008-03-18, 22:50   Zmiany, zmiany, zmiany...

Pewnie wielu forumowiczów podpiszę się pod moją wypowiedzią obiema rękoma (ew. nogami). Pora wprowadzić zmiany...

Primo: Nowy system forumowy phpBB2 dawno się już przejadło - idźmy z duchem czasu - wybierzmy nowe, lepsze... Możliwości są dwie - upgrade do PHPbb3, lub vBiulletin. Osobiście jestem za vBiulletinem - co tu dużo gadać - potęga !! (jego możliwości można sprawdzić na forum psp-team.pl, peb.pl i wielu wielu innych - polecam!).

Secundo:
Aby forum, ba strona przetrwała potrzebujemy kasy (pieniędzy, zielonych, benjaminów), aktualnie wiedzą to nieliczni, a organizacja przeprowadzana jest, cóż... beznadziejnie. Poprawić. Dać newsa (o dokładnej treści : potrzebujemy kasy, a nie"może trzeba forum zamknąć, a może nie" :P). zrobić licznik, wyznaczyć cel, konto wpłat, płatności smsem (mimo mega prowizji może być przydatne), a jeśli starczy środków wykupić mail (@gtastunt.net), który służyłby jako nagroda dla największych beneficjentów (oraz oczywiście dla adminów standard)

Tertio: Zgadzam się z ostatnimi sprawiedliwymi, i choć uważam, że obędzie się bez radykalnych kroków - potrzebujemy zmian w administracji - pilnie!!

Quattro:
Pomysły na Wielkie Zmiany, zgłaszajcie w tym topiku :)

pozdrawiam szacowną administrację, oraz użytkowników!

EDIT: Charnel - Vipy mogą więcej :) [joke]
EDIT2:
Zrozum Charnelu drogi, że ten temat głównie ma na celu zapewnić forum dalszą egzystencję, do czego odnoszę się wyżej...
_________________

Gimme' da ciastkaz!
Ostatnio zmieniony przez ciasteczkowy potwór 2008-03-18, 23:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
VIP|Charnel 
Przyjaciel



Wiek: 34
Dołączył: 6254 dni temu
Posty: 949
Skąd: mazowsze

Punkty: 11914
Wysłany: 2008-03-18, 22:53   

wielu już takich tu było co chciało zmian i po paru tygodniach przechodziła ta fala (patrz żuromin, hall of fame )

proszę zakończcie ten typowo rewolucyjny wątek ;D
_________________

 
     
VIP|Kanosh 
Przyjaciel



Wiek: 33
Dołączył: 6577 dni temu
Posty: 300
Skąd: Białystok

Punkty: 5780
Wysłany: 2008-03-18, 23:09   

Ogólnie się zgadzam z ideą, ale niepokoją mnie punkty 3 i 4. Możesz je rozwinąć ?
_________________
Talk, it's only talk
Arguments, agreements, advice, answers,
Articulate announcements
It's only talk
 
 
     
ciasteczkowy potwór 
Maniak postów



Wiek: 31
Dołączył: 6506 dni temu
Posty: 233
Skąd: Polska

Punkty: 5856
Wysłany: 2008-03-18, 23:12   

Hmm, może by tak wykazywali większą aktywność, bo po to tu przecież są.
_________________

Gimme' da ciastkaz!
 
     
Rolek
[Usunięty]


Punkty: 5856
Wysłany: 2008-03-18, 23:41   

hmmmm [Rolek drapie się po głowie, spogląda na zegarek], ogólnie jestem za, a nawet przeciw...

Zmiany, nie widzę żadnych sensownych propozycji, same ogólniki, oczywiście pomijając projekt aktualizacji "silnika" forum [ok fajnie, będziemy mieli nowoczesny fundament, z mnóstwem niepotrzebnych funkcji i pierdółek, ale może to jest jakieś wyjście, przykładowo banowanie za pomocą jednego przycisku, to jest coś ;] ].

Proponuję rozwinąć treść, przedstawić sensowny plan, a administrację, jej ilość, skład zostawić w spokoju...

aha, kilka słów od "ojca prowadzącego", możecie wyrażać opinię, przedstawiać własne wizje, ale pod warunkiem, że będą one posiadały sens i należyty kształt, wszelkie kłótnie, pyskówki, syndromy pseudo administratora, będą karane według "kodeksu Rolka" [czyli, może ostrzeżenie, a może ban, wszystko zależy od nastroju]
 
     
psmastereq 
Lewa ręka mafii postowej


Wiek: 29
Dołączył: 6076 dni temu
Posty: 368
Skąd: się biorą spamboty?

Punkty: 154
Wysłany: 2008-03-19, 06:53   

Secundo - trochę zgapione z darkwarez.pl (kryptoreklama ftw), ale dobra idea. Tylko zadajmy sobie pytanie. Czy jest sens to dalej ciągnąć, skoro takowe zapotrzebowanie, lekko mówiąc... zanika.
_________________
[Obrazek]
Jedlińsk pwnz 4 eva'!!!!!!!!
 
     
mAsTeR 
Lewa ręka mafii postowej



Dołączył: 6308 dni temu
Posty: 380
Skąd: Nowy Sącz

Punkty: 440
Wysłany: 2008-03-19, 09:12   

A więc tak ,
Po 1 Co do silnika to myślę że teraźniejszy jest wystarczający , ponieważ PKS nie jest Massive Domeną jak np
Kod:
peb.pl
który to posiada bardzo wielką ilość userów a dziennie zyskuje ponad 100 postów i nie potrzebuje jak to określił Rolek
Rolek napisał/a:

Ok fajnie, będziemy mieli nowoczesny fundament, z mnóstwem niepotrzebnych funkcji i pierdółek, ale może to jest jakieś wyjście, przykładowo banowanie za pomocą jednego przycisku, to jest coś ;] .


Po 2 Zgadzam się , w dzisiejszych czasach wszystkim rządzi kasa i nam też jest potrzebna , więc myślę że można założyć 1 temat , przypiąć go i tam aktualizować kwotę potrzebną na opłaty.

Po 3 Ależ czyż takie zmiany nie nastąpiły ?? Forum nie ma być miejscem gdzie władza karała by za najmniejszy popełniony błąd a miejscem gdzie nowi użytkownicy mogą uczyć się czegoś od starszych użytkowników .
_________________
Ostatnio zmieniony przez mAsTeR 2008-03-20, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Mariusz 
Moderator
sex



Dołączył: 6065 dni temu
Posty: 1179
Skąd: prawiePoznań

Punkty: 4510
Wysłany: 2008-03-19, 14:15   

Mam taką wizję tego wszystkiego:

Powstanie jakieś jak Wy to nazywacie "Community Forum" albo inaczej "Polskie Forum Stunterów" i sprowadzać tam będziemy WSZYSTKICH stunterów, bo tutaj opiera się to wszystko na pewnej ilości użytkowników, żadnych nowości (konkursy itp.). Nowe forum przydałoby się. Ale wiadomo, domena .pl, serwer, to potrzebna jest kasa, a tutaj i tak niestety większość to niepełnoletni (w tym ja, piszę większość bo są tu osoby starszego rocznika), i nie ma praktycznie skąd wytrzasnąć kasę, a Drool czy tam główny admin nie sra pieniędzmi. Ktoś na pcf'ie pisał "chcesz, płać". I przyznam teraz mu rację, bo sam się z nim kłóciłem na ten temat. Róbcie jak chcecie, forum jest dla graczy, a nie odwrotnie.
_________________


 
     
Rolek
[Usunięty]


Punkty: 4510
Wysłany: 2008-03-19, 15:03   

Zgadzam się, szczerze mówiąc, to jest mi szkoda każdej złotówki włożonej w portal, który nie rozwija moich umiejętności, wiedzy. Nie chodzi mi o same pieniądze, czy też ich ilość, nie wpłaciłem dużo, raptem 5 zł, ale taka zabawka, dla samej idei bawienia się, jest mało opłacalnym gadżetem, który w obecnej chwili służy tylko jako miejsce spędzania czasu, głównie przez użytkowników, udzielających się w dziale hydepark. Idealnym zestawieniem byłaby sytuacja w której samo forum, portal pokrywa wszelkie koszty, związane z jego prowadzeniem, taka samowystarczalna machina. Tu niestety zysk praktycznie nie istnieje, więc grupka ludzi płaci za coś, co stoi w miejscu.
 
     
Skamer 
Ja tu tylko sprzątam
Margines Stuntingu



Dołączył: 6400 dni temu
Posty: 1942
Skąd: Kraków

Punkty: 666626558
Wysłany: 2008-03-19, 15:19   

Odpowiedź na Primo. Nie wiem na co bawić się w zmiany skoro nie są one konieczne i w niczym obecny system forum nie przeszkadza.
Na punkt Secundo odpowiedź jest jasna. Zysk z reklam -.- .
Punkt Tertio. Łatwo powiedzieć "zmiany" , trudniej znaleźć właściwe osoby.
Punkt Quattro - bez zmian...
 
 
     
ciasteczkowy potwór 
Maniak postów



Wiek: 31
Dołączył: 6506 dni temu
Posty: 233
Skąd: Polska

Punkty: 5856
Wysłany: 2008-03-19, 18:43   

Czytam Wasze posty i dochodzę do wniosku że Wy wcale tego forum nie chcecie, albo sobie robicie ze mnie jaja...

Szybko patrzę na statystyki : "Mamy 496 zarejestrowanych użytkowników", minus dajmy na to 100 spam botów, minus 150 nieaktywnych userów i jest ponad 200 (przyjmijmy, że 200) użytkowników. miesięczne zapotrzebowanie to 37zł (wg Dróla), więc prosta matma i mam wynik: 37 / 200 = 0.185 zł!!
Czy na prawdę tak trudno przeznaczyć Wam niecałe 20 gr miesięcznie ? Ba, raz wpłaci taki kto 5zł i jest ustawiony na 27 miesięcy (2 lata i 3 miesiące):P no w to, to nie uwierzę :P
Tak więc Jeśli nie mieszkacie w trzecim świecie, a chcecie aby to forum nadal istniało, nie mówcie że nie macie środków ...
_________________

Gimme' da ciastkaz!
 
     
mAsTeR 
Lewa ręka mafii postowej



Dołączył: 6308 dni temu
Posty: 380
Skąd: Nowy Sącz

Punkty: 440
Wysłany: 2008-03-19, 18:57   

Powiem tak : To że ktoś nie chce wkładać pieniędzy w coś co może egzystować bez jego "finansowej" pomocy jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe tym bardziej teraz, kiedy losy tego forum są poddawane dyskusji .Takie tematy pokazują że ludzie chcą pomóc ale pokazują też ich niewiedzę w temacie który poruszają . A z tego co mi wiadomo to na dzień dzisiejszy sprawę "pieniędzy na serwer " mamy załatwioną więc myślę że kiedy przyjdzie taka potrzeba to osoby które pomogły wcześniej jak i te nowe włożą swój wkład w dalszą egzystencję tego forum/strony .
_________________
 
 
     
~PKS|Raziel 
PKS Team



Wiek: 30
Dołączył: 6404 dni temu
Posty: 1507
Skąd: Myczków

Punkty: 7299
Wysłany: 2008-03-19, 20:15   Re: Zmiany, zmiany, zmiany...

007marcio napisał/a:

Primo: Nowy system forumowy phpBB2 dawno się już przejadło - idźmy z duchem czasu - wybierzmy nowe, lepsze... Możliwości są dwie - upgrade do PHPbb3, lub vBiulletin. Osobiście jestem za vBiulletinem - co tu dużo gadać - potęga !! (jego możliwości można sprawdzić na forum psp-team.pl, peb.pl i wielu wielu innych - polecam!).


To forum jeszcze nie jest aż takie duże, żeby zakładać host na vB. jednak można by coś na tym forum w tej dziedzinie zmienić.


007marcio napisał/a:


Secundo:
Aby forum, ba strona przetrwała potrzebujemy kasy (pieniędzy, zielonych, benjaminów), aktualnie wiedzą to nieliczni, a organizacja przeprowadzana jest, cóż... beznadziejnie. Poprawić. Dać newsa (o dokładnej treści : potrzebujemy kasy, a nie"może trzeba forum zamknąć, a może nie" :P). zrobić licznik, wyznaczyć cel, konto wpłat, płatności smsem (mimo mega prowizji może być przydatne), a jeśli starczy środków wykupić mail (@gtastunt.net), który służyłby jako nagroda dla największych beneficjentów (oraz oczywiście dla adminów standard)


Za płatnością SMS-em jestem ZA. CO do maila, to miałbym pewne wątpliwości. Na razie może zrezygnujemy(cie) z dodatkowych kosztów?

007marcio napisał/a:

Tertio: Zgadzam się z ostatnimi sprawiedliwymi, i choć uważam, że obędzie się bez radykalnych kroków - potrzebujemy zmian w administracji - pilnie!!

Quattro:
Pomysły na Wielkie Zmiany, zgłaszajcie w tym topiku :)


Co do zmian w administracjii, to nie sądzę, żeby było to potrzebne. Rolek radzi sobie aż za dobrze :] A reszta też nie jest gorsza. Choć niektórzy są mało aktywni, jednak nadal pilnują tego forum.
_________________
Coś dla osób, które lubią moje stunty :)

I dla moich przyjaciół!

 
 
     
Rolek
[Usunięty]


Punkty: 7299
Wysłany: 2008-03-19, 20:56   

Panowie, w _F mieliśmy zwyczaj pisanie cotygodniowego podsumowania, taki większy news, z najlepszymi filmikami, wydarzeniami itp. [oczywiście z określonego tygodnia, dodajmy jeszcze podsumowanie SftM, zwycięski filmik itp.] Może reaktywować tą tradycję na łamach PKS ?

Kwestia druga, to nowe logo [strony] i tło, jakieś bardziej "bajeranckie", wszak mamy tu grafików, więc większego problemu raczej nie będzie, a odmieni to znacznie wizerunek i wprowadzi odrobinę świeżości...
 
     
VIP|Michu 
Przyjaciel



Wiek: 31
Dołączył: 6178 dni temu
Posty: 906
Skąd: Jelenia Góra

Punkty: 2530
Wysłany: 2008-03-19, 21:06   

Rolek napisał/a:
Panowie, w _F mieliśmy zwyczaj pisanie cotygodniowego podsumowania, taki większy news, z najlepszymi filmikami, wydarzeniami itp. [oczywiście z określonego tygodnia, dodajmy jeszcze podsumowanie SftM, zwycięski filmik itp.] Może reaktywować tą tradycję na łamach PKS ?

Kwestia druga, to nowe logo [strony] i tło, jakieś bardziej "bajeranckie", wszak mamy tu grafików, więc większego problemu raczej nie będzie, a odmieni to znacznie wizerunek i wprowadzi odrobinę świeżości...


Tu się zgadzam w 100 %, a z tymi newsami to już w ogóle :) .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka