Poprzedni temat «» Następny temat
Niesamowite przygody Gimpmana
Autor Wiadomość
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6596 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2008-05-05, 07:27   Niesamowite przygody Gimpmana

Zapewne niektórzy pamiętają jeszcze intro do przygód Gimpmana, sprzed paru lat. A jeżeli nie znacie, zapraszam także do obejrzenia tego intra tu, bo jest to wstęp do filmu i jednocześnie początek. No i co tu dużo więcej pisać? Może o załodze, Scenariusz należy do Kanosha ... no może Calosha (prawdopodobnie obaj pisali sceniariusz). To tyle.
Zapraszam do oglądania!



Film do pobrania z Filefront
i do obejrzenia na Dailymotion .
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
StrangereQ 
Prawa ręka mafii postowej



Wiek: 29
Dołączył: 5935 dni temu
Posty: 509

Punkty: 60170
Wysłany: 2008-05-05, 08:20   

Super intro!

Najlepsze teksty:

- Wyłaź durniu z wody xP

Filmik naprawdę fajny. Polecam go obejrzeć. 10/10
 
     
Kusiu 
Aktywny amator


Wiek: 31
Dołączył: 5956 dni temu
Posty: 167
Skąd: Sanok

Punkty: 1319
Wysłany: 2008-05-05, 09:10   

Bardzo fajnie się serial zapowiada :564: czekam na drugi odcinek.
_________________
Future Memories
 
     
ViRuS 
Prawa ręka mafii postowej



Wiek: 31
Dołączył: 6020 dni temu
Posty: 564
Skąd: Wałbrzych

Punkty: 13387
Wysłany: 2008-05-05, 11:09   

superancki montaż, super muza, fajowa fabuła... ocenie pod koniec serialu ale na razie masz 15/10 xD
 
 
     
Fire Dragon 
Wymiatacz



Wiek: 30
Dołączył: 6308 dni temu
Posty: 710
Skąd: jesteś ?

Punkty: 265
Wysłany: 2008-05-05, 11:27   

- co sie co sie co sie stało ?
- Ktoś wyrżną cały klub
- Zboczek jakiś...
- Nie w ten sposób wyrżną


Hahhah padłem. Świetny Movie :D
 
 
     
Gradzian 
Aktywny amator



Wiek: 33
Dołączył: 5957 dni temu
Posty: 186

Punkty: 10
Wysłany: 2008-05-05, 11:42   

Bardzo fajne 10/10 i czekam na dalsze perypetie.
_________________

 
 
     
Kukiel 
Lewa ręka mafii postowej



Dołączył: 6271 dni temu
Posty: 487

Punkty: 50
Wysłany: 2008-05-05, 12:09   

Obejrzałem pierwszy 5 sek.

Teraz jednak to ściągne bo zapowiada się nieźle ;)
_________________
Tchórzofretka
 
     
Drool 
Ja tu tylko sprzątam
...i wynoszę śmieci!



Wiek: 31
Dołączył: 6623 dni temu
Posty: 1530
Skąd: Łomża

Punkty: 666667056
Wysłany: 2008-05-05, 13:15   

To.. to żyje? 'auo...'

Cóż, dam edita po ściągnięciu o/
 
     
Quaz_69
[Usunięty]


Punkty: 666667056
Wysłany: 2008-05-05, 13:47   

O [cenzura] xD Zarąbisty film :P Jak to wszystko zrobiłeś xD Super fabyła i w ogółe :D bardzo dobry montaż intro i muzyka tez xD Najlepszy był ratownik, który nie umie pływac... :P
 
     
Kukiel 
Lewa ręka mafii postowej



Dołączył: 6271 dni temu
Posty: 487

Punkty: 50
Wysłany: 2008-05-05, 14:14   

Scenariusz: Dość klasycznie po hollywoodzku. Bardzo podoba mi się motyw dwóch bohaterów. Można będzie w przyszłości oglądać akcje z dwóch perspektyw. Sam odcinek ma dość krótką acz dopracowaną fabułę. Wprowadza on bohaterów, pokazuje o czym serial będzie i ukazuje ciekawe wątki. Dopracowane są też kwestie humorystyczne co niewątpliwe jest dużym plusem. Co najważniejsze jednak, został przerwany w dobrym momencie. Śledztwo w toku, nowy bohater w akcji, nie wyjaśnione sprawy. To wszystko dodaje nutkę napięcia i dodaje smaczku w oczekiwaniu na następny odcinek.



Intro: Kocham ten motyw z nowoczesnych seriali „sponsorzy” -> wprowadzenie -> intro. Bardzo zgrabnie to wygląda. Jeśli chodzi o motyw z „Polskie Koło Serialowe” to naprawdę trzeba przyznać wygląda to świetnie. Zwłaszcza to oparcie na literach pod koniec. Litery 3D (Open FX ?) wyglądają dość schludnie, można się najwyżej przyczepić do spadania wyrazu „Stunterskie” ale wiadomo, że takie szczegóły są trudne do zrobienia. Dobrze, że wstawiłeś postać z serialu, a nie jakąś pierwszą lepszą. Jeśli chodzi o to prawdziwe intro to również zasługujesz na uznanie. Naprawdę pierwsza scena intra z widokiem na LS wygląda wspaniale. Następnie wybuch z uciekającą postacią – równie świetny! Można się trochę przyczepić do pracy kamery w scenie z samochodem, ale jest to mało zauważalne więc luzik :P Cały, typowy motyw z pokazywaniem postaci i następnie wyskakiwanie napisu z imieniem wyszedł ci naprawdę bardzo dobrze. Przyjemnie się do ogląda. Później znów brzydka praca kamerą przy policjancie, ale wiadomo że mało kto potrafi to dobrze nagrać (bearot) Ostatni scenka z intra również fajna. Tu jest bardzo dobro praca kamerą, natomiast brakuj mi jakiegoś dopełniającego napisu. Za to mały minus. Warto również wspomnieć o motywie przed intrem. Jest to kolejny dopracowany i przemyślany element filmu. Wkomponowane kolory, fajna praca kamerą oraz napisy „scenariusz” i „reżyseria” powodują, że przyglądaniu się nie nudzisz, a z przyjemnością oglądasz.
Main:

Praca kamerą: W paru momentach dość kiepska, ale ogółem na bardzo wysokim poziomie. Nie robiłeś tu scriptingu co o dziwo dla mnie jest plusem. Jak ta kamera by ciągle latała to było by to mało ciekawe, a tak jest na co popatrzeć.
Imiona bohaterów: Dziwne. Gimpman? Nie do końca rozumiem co to znaczy. Zieloniutki i jego prawdziwe imię są nawet spoko ;) Roger Bambus średnio mi się podoba. Wiadomo, że imiona są mało ważnym elementem, i są właściwie własną wolą scenarzysty, ale nikt nieche oglądać filmów z imionami typu „Debil Kaczka” etc Dlatego za użyte tu mogę dać zasłużony plus.
Dialogi: Nie lubię IVONY jednak jest to chyba jedyny syntezator mowy który jest w miarę sprawny. Same dialogi są naprawdę fajne. Przyjemne do słuchania, a nie jakieś „kur*a” co drugi wyraz. Niestety IVONA czytając nie ukazuje całej syntesencji dialogów, ale przynajmniej użyłeś pełnej wersji co bardzo ułatwiło słuchanie. Musze przyznać, że o ile zazwyczaj filmy z IVONĄ wyłączam po paru sekundach, to ten akurat naprawdę dobrze się słuchało.
Tekstury: Tekstury czyli wyglądy i dobranie postaci, samochodów etc. Jest on solidny i dokładnie przemyślany. Psychopata wygląda jak prawdziwy psychopata, bohater wygląda jak ped… znaczy jak prawdziwy bohater, zieloniutki jest ubrany na zielono i jeździ zielonym samochodem. Dodatkowo osoba topiąca się nie topi się w ubraniu! Eureka! Samochody policjantów są nowoczesne, fura Gimpana jest jaka jest :P. Gangi wyglądają jak gangi. Dealer jak dealer, ubrany w dres i bluzę. Jednymi słowy wszystko jest świetnie przemyślane i dopracowane.
Soundtrack: Chyba najlepszy element filmu. Jest parę głupich kawałków, ale muzyka w tle (podczas dialogów i pełnej akcji) jest naprawdę świetna! Nie czytałem całych napisów końcowych więc nie jestem pewien czego użyłeś, ale wiem, że był Celldweller, Lostprohets i muzka brzmiąca jak z Runway 2 lub Jack’a Orlando. Efekty dźwiękowe znowu świetne. Jak akcja toczy się na plaży to toczy się na plaży nie w lesie, więc słychać mewy i wodę. Jak w pobliżu jest policja to słychać radiowozy. Jak strzelają to słychać strzały, jak ktoś spada to krzyczy. Dodatkowo, jak ktoś rozmawia przez telefon, to słychać jego głos inaczej, natomiast jak jest scena gdy Roger się dołuje (naprawdę świetna scena, moja ulubiona wraz z momentem na wieży w LS) to głos pracodawcy również jest inny niż był wcześniej. Sam soundtrack podwoił albo i potroił efekt filmu. Jest one niesamowicie przyjemny i znakomicie dobrany! Cudo!
Edycja: Znakomita! Właściwie wszystkie powyższe elementy odnoszą się do tego, ale warto to i owo wspomnieć. Sam nie wiem co tu napisać. Edycja może nie jest najbardziej boska na świecie, ale jest nie wątpliwie kolejnym solidnym elementem filmu. Ramka, kolory, przejścia scen, i dobre wkomponowanie wszystkich elementów naprawdę (dużo używam tego wyrazu) zasługują na pochwałę. Jakość jak na 16min i 150MB jest również dobra.
Dopracowanie (szczegóły): W większości przypadków znakomita, ale przyczepie się do jednego momentu :P 09:41.. tak tak! Ja to zauważyłem! Muahahahahha!


Ocena ogólna: Najlepszy polska produkcja z GTA SA, która nie jest filmem stunterskim. Nie wiem czy może nie tylko z GTA ale i ogólnie z gier! Z wielką niecierpliwością czekam na więcej!
_________________
Tchórzofretka
 
     
VIP|Michu 
Przyjaciel



Wiek: 31
Dołączył: 6181 dni temu
Posty: 906
Skąd: Jelenia Góra

Punkty: 2530
Wysłany: 2008-05-05, 14:46   

Oj, nie spodziewałem się że coś przebije Wacław Ranger, który jest prawie równie świetny jak owa produkcja. Od dziś jest prawie równie świetny. Znakomita edycja, fabuła, humor, i systko!. Na początku myślałem ''znów ktoś odkopał temat z trailerem''. Ale po chwili zczaiłem że to jednak tak wyczekiwany odcinek :) .

10-/10 , czekam na kolejne części. Brawo, respekt!.
 
 
     
Macc 
Prawa ręka mafii postowej


Wiek: 37
Dołączył: 5963 dni temu
Posty: 665
Skąd: Bartoszyce

Punkty: 511
Wysłany: 2008-05-05, 15:56   

Wow! Bardzo świetny film! Nie wierze, że zrobiliście coś takiego. Ekstra fabuła! Montaż rewelacyjny niczym montaż z jakiegoś serialu/filmu np. M jak miłość :) Piękny serial, z przyjemnością czekam na drugi odcinek!

Mam pytanie do reżysera: Ile zajeło Wam wykonanie tego filmu? Chodzi mi o całokształt.
 
     
SilVerus 
Maniak postów


Wiek: 31
Dołączył: 6195 dni temu
Posty: 349
Skąd: Sosnowiec

Punkty: 1102
Wysłany: 2008-05-05, 16:17   

YAY!! Jednym słowem: wspaniałe!

Intro: Mi się podobało, pokazani wszyscy aktorzy, ułamki scen i to chyba starczy.

Main: Nie wiem, nie wiem(...), polecam się na przyszłość - hahaha teksty tego rodzaju
zrzucały mnie z krzesła. Montaż był bardzo fajny, dopasowane efekty oraz muzyka.
Dobranie aktorów, samochodów i animacji jest także świetne!
Tak jak powiedział Kukiel w 09:41 było jedno niedopracowanie, ale ja zauważyłem tylko
jedno, reszta była QL.

Outro: Literki, muzyczka, to co lubię! :D

Ogółem: 10-/10
Czekam na następne odcinki!
 
 
     
Dash 
Wymiatacz


Wiek: 30
Dołączył: 5957 dni temu
Posty: 974

Punkty: 57587
Wysłany: 2008-05-05, 17:05   

Bardzo fajnie zrobione.Wolę nie myśleć ile pracy to kosztowało ; ) .
Teksty zabawne momentami mniej czasem bardziej,ale ogólnie jest śmiesznie.Podkład muzyczny też fajnie dopasowany [intro ala chuck norris wymiata] reszta też porządnie wpasowana.Ogólnie to czekam na następny odcinek.

9+/10 !

edit: Jakby głosy były podłożone, bez użycia ivony to byłoby bosko. ;]
_________________
Mariusz* napisał/a:
Posiadam PSP, jestem low-budget konsolowcem, nie mam czego szukać na Twoim forum. Idę się powiesić :(

Ostatnio zmieniony przez Dash 2008-05-05, 17:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
~PKS|Raziel 
PKS Team



Wiek: 30
Dołączył: 6407 dni temu
Posty: 1507
Skąd: Myczków

Punkty: 7299
Wysłany: 2008-05-05, 17:12   

Kiedy rozmawiałem z G7 o tym filmie, straciłem na to nadzieje. Ale teraz to jestem w NIEBIE! Oglądam!!!!
_________________
Coś dla osób, które lubią moje stunty :)

I dla moich przyjaciół!

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka