Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gesior7
2011-03-18, 16:48
Problem
Autor Wiadomość
3ruNNer 
Aktywny amator



Wiek: 27
Dołączył: 5272 dni temu
Posty: 132
Skąd: się biorą n00by?

Punkty: 1420
Wysłany: 2011-03-17, 07:34   Problem

Cześć! Jakiś czas temu chciałem znów zrobić coś ciekawego w Sony Vegas, a więc zaktualizowałem do najnowszej wersji HD 10 Platinum i co widzę? Nie mogę otwierać plików .avi, nie mam pojęcia co jest grane, jeżeli ktoś z was miał już taki problem, lub wie o co chodzi bardzo prosiłbym o pomoc. Z góry dzięki! Pozdrawiam 3runner!
_________________

 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6595 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2011-03-17, 09:36   

Jak wygląda Twój problem? Czy nie możesz importować plików video? Czy inne formaty importują się?
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
downajt 
Amator postów


Wiek: 31
Dołączył: 5663 dni temu
Posty: 86
Skąd: Szydłowiec

Punkty: 1329
Wysłany: 2011-03-17, 13:04   

Jeśli .avi jest lossless, czyli nie jest zkodowany wcześniej jakimś kodekiem typu xvid czy divx, np. nagranie z frapsa, to wtedy nie ma najmniejszego problemu (przynajmniej nie powinno być) wrzucenie tego formatu do SV. Dopiero wtedy kiedy jest zkodowany powyższymi kodekami nie ma możliwości wrzucenie go do programu ([cenzura] wie czemu ale ni hooya). Myślę, że tak właśnie jest w twoim przypadku, chyba że problem tkwi w samym Vegasie...
_________________

 
 
     
3ruNNer 
Aktywny amator



Wiek: 27
Dołączył: 5272 dni temu
Posty: 132
Skąd: się biorą n00by?

Punkty: 1420
Wysłany: 2011-03-17, 14:00   

Inne formaty, np. wmv otwierają się, lecz kiedy wrzucę avi do tylko głos zostaję dodany na oś czasu. Bardzo mi zależy na otworzeniu avi, bo mam w tym formacie nagranych wiele filmików, a konwentery tylko pogorszą jakość. To właśnie nagrania nie z frapsa nie chcą się dodać, tzn. obraz, bo dźwięk zostaje dodany. Dodam jeszcze, że instalowałem najnowsze kodeki k-lite pack i divx'a.
_________________

 
 
     
~KS|ScreaM2 
Aktywny amator


Wiek: 27
Dołączył: 4883 dni temu
Posty: 148

Punkty: 1880
Wysłany: 2011-03-17, 14:48   

Jeśli te twoje filmy są krótkie, to zawsze możesz je nagrać frapsem i klipy z frapsa wrzucić do SV, a jeśli nie są krótkie, to nie wiem jak Ci pomóc.
_________________


 
 
     
3ruNNer 
Aktywny amator



Wiek: 27
Dołączył: 5272 dni temu
Posty: 132
Skąd: się biorą n00by?

Punkty: 1420
Wysłany: 2011-03-17, 16:46   

ScreaM2 napisał/a:
Jeśli te twoje filmy są krótkie, to zawsze możesz je nagrać frapsem i klipy z frapsa wrzucić do SV, a jeśli nie są krótkie, to nie wiem jak Ci pomóc.


I tak wiecznie ;/ ? Wolałbym znaleźć normalne rozwiązanie.
_________________

 
 
     
Every 
Maniak postów



Wiek: 29
Dołączył: 5957 dni temu
Posty: 347

Punkty: 7975
Wysłany: 2011-03-17, 19:46   

Zainstaluj SV na nowo. Lub źle skonfigurowałeś FRAPS'a. I tak btw. przed jakimkolwiek nagrywaniem filmików z gier, warto wgrać K-Lite (na samym początku), ja tak zawszę robie, i każdy nowo nagrany filmik działa prawidłowo.

Raz wgrasz K-Lite, na samym początku, i później nie masz problemów z nagrywaniem. Zmienianie kodeków w trakcie, źle współpracuje z filmikami.
 
 
     
downajt 
Amator postów


Wiek: 31
Dołączył: 5663 dni temu
Posty: 86
Skąd: Szydłowiec

Punkty: 1329
Wysłany: 2011-03-17, 21:57   

Ściągnij program o nazwie GSpot i wrzuć swój klip do niego, po czym looknij na to:

Jeśli będzie pisać XVID lub DIVX nie ma szans na wrzucenie go do SV. Dopiero, tak jak mówiłem wcześniej, musiałbyś mieć niezkodowany plik .avi (np. z frapsa). Mógłbyś spróbować też wrzucić plik do Virtual Dub'a i zapisac go jako uncompressed używając np. kodeka Huffyuv, jeśli tak bardzo ci zależy na tym formacie, tyle że plik będzie sporo ważył.
_________________

 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6595 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2011-03-17, 22:06   

Raz instalowałem Sony Vegas 10. Tam działało troszkę więcej formatów niż w wersji 7. Zatem, jeśli masz nowszą wersję i nie działają filmy w znanym formacie, to może być problem z dekoderem. Sam używam zestawu koderów/dekoderów Combined Community Codec Pack (CCCP http://www.dobreprogramy....dows,12372.html ).
Zaktualizuj dekodery, a jak to nie pomoże, to spróbuj starszych wersji Sony Vegas. Myślę, że warto wrócić nawet do SV7. Ta wersja moim zdaniem jest bardziej stabilna i zauważalnie szybsza od SV10.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
3ruNNer 
Aktywny amator



Wiek: 27
Dołączył: 5272 dni temu
Posty: 132
Skąd: się biorą n00by?

Punkty: 1420
Wysłany: 2011-03-18, 09:07   

Dzięki wszystkim za pomoc! Sposób Gesiora uratował mi życie ; ) Jeszcze raz wielkie dzięki!
_________________

 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6595 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2011-03-18, 14:29   

Jak rozwiązałeś problem?
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
3ruNNer 
Aktywny amator



Wiek: 27
Dołączył: 5272 dni temu
Posty: 132
Skąd: się biorą n00by?

Punkty: 1420
Wysłany: 2011-03-18, 15:41   

Gesior7 napisał/a:
Jak rozwiązałeś problem?


Zainstalowałem paczkę kodeków, do której podałeś link. Myślałem, że to będzie coś trudniejszego do rozwiązania, lecz pozory mylą =) Jeszcze raz wielkie dzięki! Można zamknąć.
_________________

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka