Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z łączem
Autor Wiadomość
Poti 
Przyjaciel



Wiek: 30
Dołączył: 5662 dni temu
Posty: 437

Punkty: 24740
Wysłany: 2013-07-12, 18:52   Problem z łączem

Siema, mam mały problem z niedawno zakupionym komputerem. Nie znam się zbytnio w tych sprawach, więc przymknijcie oko na moje prostackie i nie fachowe nazewnictwo :D Do rzeczy..
Sprawa jest dość dziwna, gdyż czasem, nie zawsze, ale dość często (można by rzec, że losowo) przy włączaniu komputera mam odrazu dostępu do internetu, czasem jest odrazu, a czasem musze odczekać jakieś 15min po czym dopiero mam owy dostęp. Jest to troche irytujące, miałem zamiar dzwonić do tych ch*jów z netii, ale dziś się przekonałem, że to nie ich wina ._. W czasie gdy internet po włączeniu komputera znów nie działał, z głupia wziąłem starą pake, podłączyłem wszystko i czary mary! Internet działa odrazu.. Po czym podłączyłem spowrotem nową pake i internetu dalej nie było, dopiero po 15minutach się odpalił. Naprawde nie ogarniam tego, ktoś wie z czym to może być związane? Jakiś łatwy środek na usunięcie tego? Czy mam lecieć z nim odrazu do gwarancji? Będę wdzięczny za każdą sensowną radę..

Zarzucam dwa screeny, nie wiem czy do czegoś się przydadzą, ale zrobiłem tak na wszelki wypadek. Były zrobione gdy nie miałem dostępu do internetu.




_________________





 
 
     
Cysiek 
Aktywny amator



Wiek: 33
Dołączył: 6008 dni temu
Posty: 111
Skąd: ~ Olkusz

Punkty: 990
Wysłany: 2013-07-13, 02:45   

1 sieć, po co ta druga.
Skonfigurowana?
Pisz na gg
_________________


 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6593 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2013-07-13, 12:00   

Sprawdź następujące rzeczy:
adres fizyczny, adres IP (czy jest przypisany),
sprawdź, czy łączysz się przez DHCP. Niektórzy dostawcy internetu nie pozwalają na łączenie przez DHCP (np. Internetia). W takim wypadku należy wyłączyć protokół DHCP.
Adres fizyczny jest również ważny. Jeżeli masz nowy komputer, zmienia się adres fizyczny. Twój dostawca może blokować niezarejestrowane adresy fizyczne. Wtedy trzeba podać nowy adres fizyczny dla dostawcy.

Ja zawsze miałem problem z konfiguracją nowo podłączonej sieci. Zapytaj też dostawcy sieci o pomoc w konfiguracji. Czasami dają jakieś rady, albo instrukcje, jak prawidłowo skonfigurować ustawienia sieci.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
Poti 
Przyjaciel



Wiek: 30
Dołączył: 5662 dni temu
Posty: 437

Punkty: 24740
Wysłany: 2013-07-13, 17:39   

Gesior7 napisał/a:
adres fizyczny, adres IP (czy jest przypisany),

Jak to sprawdzić? Wybacz, ale naprawde jestem zielony :D

Gesior7 napisał/a:
sprawdź, czy łączysz się przez DHCP. Niektórzy dostawcy internetu nie pozwalają na łączenie przez DHCP (np. Internetia). W takim wypadku należy wyłączyć protokół DHCP.


Tego też nie wiem jak sprawdzić, ale korzystam z usług internetii więc załóżmy, że w tym tkwi problem. Jak wyłączyć ten protokół DHCP?

Gesior7 napisał/a:
Adres fizyczny jest również ważny. Jeżeli masz nowy komputer, zmienia się adres fizyczny. Twój dostawca może blokować niezarejestrowane adresy fizyczne. Wtedy trzeba podać nowy adres fizyczny dla dostawcy.


To akurat zrobione, zaraz po zakupie zadzwoniłem do nich odnośnie rejestracji nowej karty sieciowej.
_________________





 
 
     
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita



Wiek: 35
Dołączył: 6593 dni temu
Posty: 2607
Skąd: Białystok

Punkty: 39724
Wysłany: 2013-07-13, 20:49   

Proponuję porównać ustawienia w starym i w nowym komputerze. Jeżeli w starym było tak ustawione, że działa, to myślę, że w nowym też da się tak ustawić, żeby śmigało.



Jeżeli nadal nie rozwiążesz problemu, zapytaj pracowników od dostawcy internetu. Oni powinni się znać na tym. Pamiętaj, język do Kijowa zaprowadzi.
_________________

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

 
 
     
kamila12345 
Nowy użytkownik


Dołączyła: 3282 dni temu
Posty: 6

Punkty: 60
Wysłany: 2015-07-31, 10:25   

Pomogłam, ale niestety nie mam wiedzy z tego zakresu. ;/
_________________
artykuły bhp
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Style created by Matej from mStyles modified by Drool
statystyka