Poprzedni temat «» Następny temat
Kino stuntera
Autor Wiadomość
Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita

Punkty: 39504
Wysłany: 2018-04-22, 17:16   Kino stuntera

French Bikes: WipeOut. Kolejny świetny film zespołu "French Bikes". Dodam, że o filmie dowiedziałem się od kumpla (Kanosh), który również udzielał się tu na forum, a z filmu nauczyłem się kilku nowych stuntów rowerowych w GTA:SA. Warto go sobie przypomnieć.

WipeOut

===

Lista odtwarzania:

1. Otherside 2
2. Amped
3. Amped 2
4. Interlocked
5. Natural Power 2
6. Natural Power
7. Do The Goon
8. Looking Down
9. WipeOut

===

Pierwszy wspólny film francuskiej społeczności stunterskiej: "Looking Down". Jest to jeden z moich ulubionych stunt-filmów. Często wracam do niego, aby obejrzeć kolejny raz. W filmie udział wzięli sami najlepsi stunterzy: Black cameleon, Black Fox, Cool man, ExPlosion, Furious, FoX`MaSteR, Greenweed, Jordinus, Kafeine, KaynT, KaZe, KrashKiller, kilak, Makrame, mc619
Dodam, że strona francuskiej społeczności stunterskiej: http://gta-stunt.com jest wciąż aktywna. Zapraszam również na tę stronę.

Looking Down

___

Kolejny stunt-film z serii rowerowych, "Do The Goon" jest najwcześniejszym tego typu filmem, jaki znam. Film został wykonany i opublikowany w 2006 roku przez paru ludzi: Ghost, Godfather. Jako gość specjalny w filmie udział wziął także KillaMarci. Film nie jest długi, ale stunty jak na tamten czas, są na poziomie hard-core. Osobiście próbowałem wykonać niektóre z nich i muszę powiedzieć, że to trudny wyczyn.

Do The Goon

___

"Natural Power" jest równie dobry jak druga część. Ten projekt zorganizowali Raziel i DarkWolf. Już sam pomysł ze stuntami wyłącznie rowerowymi jest ciekawy, aczkolwiek Ten film nie jest pierwszym filmem realizującym taki pomysł. GTA: San Andreas jest pierwszą grą w serii GTA, dysponującą pojazdami napędzanymi siłą mięśni. Stunty rowerem wychodzą tu całkiem stylowo, co z pewnością można dostrzec w przedstawionym filmie.

Natural Power

___

Tym razem coś z Polski. Natural Power 2 to sukcesor stunt-filmu polskiej załogi, gdzie pojawiają się stunty tylko i wyłącznie na rowerach. Miałem zaszczyt wystąpić w tym filmie. A warto było, bo film wyszedł świetnie. Natural Power 2, czyli w nogach siła.

Natural Power 2

___

Nie tylko w GTA: San Andreas, ale także i na silniku GTA: Vice City przygotowano naprawdę solidny film grupowy. 2007-01-27 powstał film z udziałem aż 39 stunterów. Także praca nad samym filmem powstała we współpracy kilku ludzi. Film nie jest długi (trwa 9:50 minuty), a silnik Vice City to zupełnie inna klasa i styl, którego w tym filmie nie brakuje. Stunterzy znani są głównie z Vice City, na przykład: Daffy, Kaneda, Feron, Kingjad, Plethzorb, ..., ale jest też paru, których znam z San Andreas takich jak: Sweet, Turtle Dick, Dannye, Makrame, Tackleberry, aczkolwiek Tack. jest dobrze znany również z Vice City. Zapraszam do obejrzenia!

Interlocked

P.S.: Dostępny tu materiał jest dość słabej jakości, więc, jeżeli ktoś chciałby, mogę wrzucić film w lepszej jakości.

___

"Amped 2" jest sukcesorem wspomnianego poprzednio filmu pt. "Amped". Jest równie dużo znanych stunterów. Jest też kilka, moim zdaniem, solidnych i wartościowych stuntów, jednak uważam że od poprzednika pozostaje daleko w tyle, jeżeli chodzi o stunty i montaż. Jako ciekawostkę powiem, że w tym filmie jest stunt naszego stuntera z Polski, to jest Shark'a. Niestety Shark nie jest nawet wymieniony jako uczestnik, a spośród zgłoszonych stuntów wybrano najsłabszy stunt, jaki się tylko dało, co uważam za spory nietakt ze strony organizatorów i wykonawców filmu.

A Wy, jak oceniacie ten film? Jest gorszy, czy lepszy od poprzednika? Chętnie poznam Wasze argumenty.

Amped 2

___

Kolejnym filmem jest większości z nas dobrze znany "Amped". "Amped" jest pierwszym zbiorowo zorganizowanym stunfilmem w GTA San Andreas, łączącym stunterów wielu narodowości i grup stunterskich. Wstępniak filmu oraz montaż nie są skomplikowane, ale i tak cały film robi pozytywne wrażenie. Stunty, jak na tamten czas są na bardzo dobrym poziomie. Wielu próbowało podrobić zarówno montaż, jak i stunty znane z tego filmu, ale oryginał jest tylko jeden.

"Amped":

https://www.youtube.com/watch?v=5Lcfq0LqjIQ

___

Witam!

Wyszła propozycja od od naszego kolegi, Raziela, aby przypomnieć nieco z Dawnych filmów z GTA. Postanowiłem więc, że raz na jakiś czas zarzucę ciekawy film z dawnych lat.
Ze względu na tematykę forum będą to przede wszystkim stunt-filmy, ale być może, że zarzucę jakiś szort z fabułą. Od razu mówię, że nie będą to tylko i wyłącznie filmy studia PKS.

Jako pierwszy wybrałem "Otherside 2". Utkwił mi w pamięci ze względu na pomysłowy wstępniak (tzw. "intro"), gdzie w ognistych kulach, z Nieba na Ziemię zostają zesłani stunterzy o nadprzyrodzonych zdolnościach, jakie zobaczymy w dalszej części filmu. Nie mogłem znaleźć filmu w sieci, więc pozwoliłem sobie umieścić go na portalu "Youtube", abyście mogli go jeszcze raz obejrzeć.

Oto "Otherside 2". Zapraszam!

https://www.youtube.com/watch?v=1GBNH8rjBWo

Jeżeli przypomnicie sobie jeszcze inny, ciekawy film i będzie do niego dostęp, aby obejrzeć, zapraszam do nadsyłania propozycji oraz do dyskusji w temacie.

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.
Only the chosen ones know how to use it. ツ

Avi 
Aktywny amator

Punkty: 820
Wysłany: 2018-04-24, 19:02   

Amped

Amped 2

Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita

Wysłany: 2018-04-24, 20:50   

Ampedy to klasyka. Pierwszy był i jest genialny, ale drugi, to już niestety porażka. Mam oba filmy u siebie, a że są jeszcze w sieci, to będzie okazja umieścić na playliście.

In ancient times some random phpbb devs programed a mystic power named: Search button.

VIP|Art 
Dziecko neo

Punkty: 27990
Wysłany: 2018-04-28, 00:08   

przeciez drugi jest lepszy

Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita

Wysłany: 2018-04-29, 20:54   

Zatem zrobimy małe porównanie. Najpierw przypomnimy sobie pierwszego Ampeda. W pierwszym poście jest już film z krótkim opisem.

Gesior7 
Administrator
I <3 Chiquita

Wysłany: 2018-05-09, 20:40   

No to porównajcie sobie: "Amped" i "Amped 2". Zobaczcie pierwszy post!

NoName 
Maniak postów

Punkty: 2390
Wysłany: 2018-06-01, 23:01   

Natural Power 2 jaka firma to montowala ulala. Fajne wspominki. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu